Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire vevők az emberek a...

Mennyire vevők az emberek a háztáji, zöldségekre gyümölcsökre?

Figyelt kérdés
A mennyire nyitottak az emberek városokban a piacokon áruló őstermelők portékájára? nem a teszkóban megvett majd bio cimkével ellátott termelőkre gondolok, hanem akiknek tényleg nagyobb gyümölcsösük, fóliájuk van. El tudják adni közvetlenül a portékát ( ha igen melyik zöldség-gyümölcsötÖ vagy nagyon nem kell a jó népnek. ( mik nem kellenek szintén)

2016. jan. 31. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
én nyitott vagyok az ilyenekre. sokkal finomabbak mint a boltiak. a házi tejnél nincs finomabb a világon szerintem.
2016. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nálam ha kezd érni a gyümölcs rég nem látott ismerősök jelennek meg befőttalapanyagért. Persze ingyen kell mindenkinek. Már azon gondolkodom Nátó drótot húzok a kert köré.
2016. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mérsékelten eladhatók.

Ahol nagy a vásárlóközönség, ott jobban van vevő az őstermelőknél is, de kisebb piacon az őstermelők nem tudnak nagy bevételre szert tenni.

A vevők többsége alapból megy a kofákhoz, akiknél mindig minden van, egy helyen meg lehet venni mindent. A minőség nem számít, fő, hogy sok legyen együtt, és nagy darabok. Hogy mennyire fonnyadt, az kevés embert érdekel.

Tőlünk a kofa is szokott megvenni zöldséget és gyümölcsöt, többnyire teljes vagy majdnem teljes áron, ráteszi a hasznot, fonnyasztja pár napig, és így is megveszik tőle.

Főleg a fiatalabb vevőkre jellemző, hogy az őstermelői sor előtt úgy mennek el, hogy elfordítják a fejüket, egyből mennek a kofasorra.

Mikor sok őszibarackunk volt, akkor a szép, minőségi, előző nap szedett árut nem mindig tudtuk eladni 200-ért, de ha a kofa megvette 180-ért, akkor még napokkal később is, ha foltosodott, megvették tőle 300-ért.

A friss zöldhagymát is mindig tőlünk veszi, de nem ám naponta a frisset, hanem egyszerre 3 napra valót, és még akkor is tőle veszik a vevők, nem tőlünk olcsón a frisset.


Az okát nem tudjuk, de az én tippem szerint az a baj, hogy az őstermelői részen lehet alkudni. A fiatalok meg alkudni szégyellnek, alku nélkül meg félnek, hogy baleknek tűnnek, inkább megveszik sokkal drágábban ott, ahol szabott árak vannak.


Ja, és még a fenyő. Apám a kicsi piacra csak 6-8 db szép fenyőt visz naponta, hogy ne törje, mert jópár törzsvevő van (nyári cuccokra), nekik nem lehet bármit elsózni. Sötétzöldek, erős ágúak, 1400-ért adja méterét, de ebből lehet alkudni vagy ingyen házhoz szállítást kérni.

Van egy nagytermelő, évek óta sárgászöld fenyőket hord, a teherautón megtapossa őket, hogy felférjen az összes. A vevők mégis hozzá mennek, mert ott nem 6 szép közül lehet választani, hanem 100 csúnya közül, 1500-ért. Ő elad 200 fenyőt évente, apám 30-at.

2016. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erdekes, amit irsz! Bar lenne par meglatasom! En csak barackban tudom a dolgokat, meg csak a turai nagybani piacra jartam, es szintecsak kofak vasaroltak! Az teny, hogy ezeknek a kofaknak nagyon megy, foleg, akik feljarnak a barackkal szlovakiaba! Pfff 500 eurosok kotegei!!! Piac!!! Nagy piac rajongo vagyok sokszor jarok is, de!!! En azt latom, hogy sok ostermelo nagyon nem akarja felfogni a mai kivanalmakat! Pl igen elosszor szemmel vasarol az ember, es azt szereti latni ha terulj terulj asztalkam van. Azok az ostermelok akiknel meg van parszem akarmi az asztalon, azt a latszatot kelti ( foleg as fiatalabbaknal), hogy erolkodik szegeny, alig van valami az asztalan, es meg az se szep, inkabb megyek a teliasztalhoz, mert ott biztos friss minden, mert az porog!!! Higenia, ezt foleg a husosoknal figyelem. Cigiznek, meg a tenyerukbe pruszkolnek rengetegen!!!! Alap buko! Hogy itt zarjam le ezt! Stilus! Leri az emberek fejerol az a mi a fa,,nak jottem ma is ki, semmi nem megy! Ellenben a mosolygos, vagy az olvaso arus, mindig jobb! Ne kinallja magat agyon! A varosomba jott egy uj kofa, fiatal srac, utalja mindenki, mert rengetegen atszoktak hozza! Sokmindene van, normalis, jokedelyu ember, es ami a legfontosabb, pl mamamat ezzel fogta meg, ha a szamlalon az van, hogy 230 ft. Sokszor azt mondja adjon csak 200at. Nagyon megy a sracnak mamam mondja, mar ujabb kocsival jar meg minden. Ti foallasban uzitek a piacolast? Melyik regiban?
2016. jan. 31. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

"inkabb megyek a teliasztalhoz, mert ott biztos friss minden, mert az porog"

Itt a tévedés. Ha nekem aznap csak 2 rekesz barackom termett, az elkel egy nap, másnap hozom a frisset, amit ideális érettségi állapotban szedtem le.

Mikor 20 terem egy nap, akkor leszedem kevésbé éretten, eltárolom, és mindig a legrégebbiből viszek ki 10 rekesszel, így kihúzom a dömping lecsengéséig.

A kofánál ugyanez van, hetente csak kétszer meg a nagybanira, vagy éppen egyszer, ezt tárolja a következő alkalomig.


Hevesben termelek, de csak mellékállásban, nyugdíjas szülők piacoznak általában.

2016. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Heves mint varos, vagy mint megye?
2016. jan. 31. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!