Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti mikor kezditek a palánták...

Ti mikor kezditek a palánták nevelését (magról)? Már úgy szeretném, de nem korai még?

Figyelt kérdés

Mindenfélét olvasok.

Van, aki január végét - február elejét írja.

Más majd csak március közepén kezd hozzá.

Meg a legtöbben egyszerre csinálnak mindent, mások szerint nem ugyanakkor kell a paprikát, mint a paradicsomot.

Mennyi ideig maradjanak pohárban, és mikor kell a végleges helyükre kerülniük?

Eddig nem én neveltem a palántákat, hanem piacon vettem, és túl hamar se, meg túl későn se akarom csinálni.


2016. febr. 14. 16:27
 1/4 Bob the builder ***** válasza:
Nyugodtan neki kezdhetsz akár ma is.
2016. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen körülmények között tudod tartani a palántákat.

Ha nincs olyan helyed, ahol nappal 15-20 fok van, éjszaka 10-15, akkor majd 3-4 hét múlva kezdj neki.

Ha végig a meleg ablakban akarod tartani, akkor még március közepén is meg kell gondolni.


Én több száz palántát nevelek magamnak, március 5-15 között magolok, időjárástól is függ.

Előbb a hidegtűrők (pl. karalábé), amit ki lehet tenni a hideg helyre, meg a hosszú kelési idejűek (pl. padlizsán).

Kelés után egy erősen hűvös, de világos előtérben vannak, de még ott is jobban nyúlnak a kelleténél. Amint lehet, nappalra kiteszem őket napozni.

Ha most nekifogsz szobában, akkor lesz egy csomó megnyúlt, ide-oda dőlő növényed, mert nem tudod őket kitenni napozni.

Paprikának-paradicsomnak, meg a legtöbbnek keléstől 5-6 hét kell kiültetésig.

2016. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első, te csinálod?

mert ha 5-6 hét kell neki, és május közepén kell kiültetni, addig még 12 hét van, ami épp a duplája a 6 hétnek.

12 hétig nem kéne pohárban nevelgetni, mert nem tesz jót neki.

2016. febr. 15. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Május közepéig amúgy csak kimondott fagyzugban érdemes várni, mert május második felében már 30 fokok is előfordulnak, amikorra egy bizonyos mértékig már meg kell erősödni a palántáknak.

Védett helyen, nagy körültekintéssel pár szál korai palántát már április 20-a után ki szoktak ültetni, én félig nyílt területen április legvégén, május elején szoktam kitenni a palántáimat. Természetesen előtte napokig minden elérhető előrejelzést megnézek, nem szeretném palánták százait elveszíteni.

2016. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!