Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nárcisznak mikor kell kibújnia...

Nárcisznak mikor kell kibújnia, és virágoznia? Ősszel tettem le a hagymákat, most kb 1 centi van kint a földből, ez normális?

Figyelt kérdés

Valamiért úgy rémlik, hogy nőnapra szokott már lenni nárcisz.

De az enyéek már vagy 3 hete ugyanabban az állapotban vannak: fél-egy centire kibújtak, és azóta semmi.



2016. márc. 7. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
3 házzal arrébb északi irányból a ház által védett déli kiskertbe ami melegebb már lassan kinyílnak a bimbók. Nálunk nincs védett helyen hanem a kert közepén és olyan 15 centire van kint,de bimbóknak még nyoma sincs.
2016. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezerféle nárcisz van, vannak korai és későbbi fajták is.
2016. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én nárciszaim nagyja már bimbós. A kertem napos, szélvédett. (Egyébként nekem is kicsit lelassult a növekedés.)

A szomszédé szinte sehol sincs, nagyon árnyékos.

Lehet, hogy túl mélyre ültetted, vagy nagyon betömörítetted a földet fölötte.

Vagy nem jó minőségű a hagyma.

Korán van még, húsvétra már lesz. :)))

2016. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a hagymkat úgy szedtem fel, hogy tavaly virágzott egy elhagyott, üres telken.

napfényes helyen lenne - ha sütne a nap.

de már hetek óta csak esik.

2016. márc. 7. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lehet a gond, én áttelepítéskor a felesleges aprókat egy kb. 35-40 cm mély gödörbe borítottam a telken, hogy ne hajtsanak ki, de már azok is kibújtak mostanra.

Van legalább 1000 hagyma, úgy 5-6 szín, némelyik még csak 5 cm, mások meg már bimbósak.

Olyan még nem volt, hogy nőnapra kinyíltak volna.

2016. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most értelmezem a kommentedet.

Lehet, hogy virágzáskor szedted ki őket? Mert akkor egyszerűen le vannak gyengülve, virágzás nem várható, esetleg jövőre.

2016. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem, már nem virágoztak, de még nem voltak elszáradva.
2016. márc. 10. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Így is korai volt a kiszedés, nem tudtak kellően megerősödni a hagymák, de azért annyi tápanyagot össze kellett szedniük szerintem, hogy rendesen hajtsanak idén, még ha nem is virágoznak esetleg.

Nem tudom, miért nem nőnek jobban. Lehet, hogy majd most a napos időben jobban beindulnak.

2016. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én is ebbe bízom. lehet locsolok köréjük egy kis pétisós vizet hétvégén.
2016. márc. 11. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!