Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez vajon majomfa, pozsgafa?

Ez vajon majomfa, pozsgafa?

Figyelt kérdés

Szukkulens mix.

Szukinak hívom, nagyon kreatívan.

Rákerestem és asszem, hogy majomfa, de nem vagyok benne 100%-ban biztos.

Szeretném szép nagyra nevelni, hogy virágozzon és ahhoz szeretném tudni, hogy pontosan milyen is.


[link]



2016. márc. 9. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen az, nem tudom melyik faj. Viszont elég meggyötörtnek tűnik, mintha atkás lenne (a parás foltok miatt). Virágozni aligha fog és nem is különösebben mutatós a virágzata.
2016. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ilyen kicsiben korallnak is elmenne. :D


Rákerestem a virágjára és gyönyörű, számomra, legalábbis ha ez a hibrid virágozni fog, de ha nem az sem baj.

Tegnap kaptam és most kezdtem bele a nevelésébe, majd szebb is lesz. :D

2016. márc. 9. 08:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Mivel kezeljem ezeket a foltokat?

Felszívódó rovarirtóval?

2016. márc. 9. 09:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg majomfa lehet.

Szerintem csak vizet kapott, azért olyan foltos. Locsoláskor ügyelj rá, hogy ne kerüljön víz a levelekre, nem szereti.

Az alsó hajtások elég sérültek, de szerintem az a nem kifejezetten jó bánásmód miatt lett olyan. Figyelgesd, én nem esnék neki egyből vegyszerezni ha más növényt nem veszélyeztet.

2016. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még hűvös, világos helyen kell tartani, szárazon, bár lassan már el lehet kezdeni az öntözést.

Különben - meleg szobában - megnyúlik, csúnya lesz.

Később is csak helyesen teleltetve lesz virágja. (Nekem már volt 3 db, ami virágzott, de túl nagyra nőttek, el kellett adni őket.)

2016. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát lehet - biztos -, hogy én rontottam el. xD

Azt hittem kicsit poros és lemostam a leveleit. Hopsz.

Akkor nem vegyszerezem, nem is akartam, csak féltem, hogy tényleg atkás szegény.


Még nem is tudom, lehet, hogy bonsait nevelek belőle, azt hiszem úgy nem virágzik.

Olyan aranyos :3.


Körülbelül mennyi idő mire megnő? Gyorsan nőnek ezek?

Azt írták valahol, hogy nem is kell annyira öntözni, csak permetezővel lespriccelni párszor. Bár ha a levelei nem szeretik, akkor nem vagyok biztos benne, hogy ez jó ötlet. :p

2016. márc. 10. 08:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha sokat simizem lesz valami baja?
2016. márc. 10. 08:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell permetezni, aki ilyent ír, annak fogalma sincs róla.

Nyáron szabadban vagy legalábbis nagyon világosban tartani, 10-14 naponta bőségesen megöntözni, amennyit csak felvesz a földje. Télen 0-15 fok között, világosban tartani, teljesen szárazon. 15 fok környékén esetleg lehet havonta enyhén nedvesíteni. Ennél melegebb helyen csak fűtött üvegházban lehet.

2016. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!