Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen, lehetőleg olcsó...

Milyen, lehetőleg olcsó szivattyút vegyek, a kertem locsolásához, amelyik kb. nyolc méterről felszivja a vizet - és még kb. tíz méter után is van nyomása?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez felszívja.

De ha hosszabb távon gondolkozol , akkor házivízművet állíts be.

Ilyet vagy hasonlót.

[link]

2016. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A búvárszivattyú megfelelő lehet, csak nagyon kell ügyelni az emelőmagasságra. Az sem mindegy, hogy ásott vagy fúrt kútról van szó, azaz a kút menyi vizet képes tartalékolni magában. Még ásott kútnál is lényeges, hogy mennyi vizet tárol a kút, mert kiszívás közben a vízszint folyamatos csökkenésekor folyamatosan nő az emelőmagasság, mert a kútba való beszivárgásnál általában gyorsabban szívódik ki a víz. Azaz le kell mérni a kút fenekének a mélységét és a vízszint és a kút kávája közti távolságot is. Nekem egy 10 m max. emelőmagasságú búvárszivattyúm van (OBI), ami nyár elején, amikor csak 5-6 méterről kell kiszívni a vizet, akkor sugárban nyomja ki, de augusztus végén, amikor már 7-8 méterről kell szívni, akkor nagyon öregemberesen pisil. És bizony időnként (amikor már nagyon kattogó hangot ad ki, tehát alig merül a vízbe, akkor 1-2 óra várakozás is kell, hogy megfelelő mennyiségű víz gyűljön fel és újra használni lehessen.
2016. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 válaszolóként ajánlottat a Tescóban kb.6 ért is megkapod akcióban.Semmilyen kútba sem ajánlanám,a rezgése kárositja a kutat .Többféle buvár szívattyú van már,csak oda kell figyelni a teljesítményére .Ezek már ki is kapcsolnak ,ha víz hiány van .10 ezer körülszóróik az áruk .

Locsolásra a házi vizmű alkalmatlan .Nem erre van kitalálva .

2016. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan membrános volt évekig , semmi bajt nem csinált a rezgéssel. A házivízmű pedig tökéletesen alkalmas az öntözésre, locsolásra is.
2016. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vatafak ***** válasza:
locsolásra a házi vízmű alkalmatlan???? basszus most szólsz, 20 éve használom őket KOMPLETT ház és kert vízellátásra 6 éve automata öntözőrendszerrel , nem is vettem észre h nem működik....na mindegy ha van hely én letennék egy köbméteres tartályt valahova ahová buvárral felnyomnám a vizet. ebből menne a hidrofor így mindig lenne elég víz és annyi nyomás h több se kell. persze nem barkácsgazdaságos masinákkal...
2016. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!