Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kint hagyhatom a futo muskatlit?

Kint hagyhatom a futo muskatlit?

Figyelt kérdés
Ma vettem három szép futo muskatlit, azt mondta az eladó hölgy hogy kint hagyhatom mert már az övé is kint vannak. De biztosra akarok menni. Tavaly petuniaztamz. De atalok a muskatlira van nagyon jó telelo helyem. És dugvanyoztatni is meg szeretném majd próbálni. Illetve kinek milyen tapoldat vált be?

#Tapoldat. Muskatli
2016. márc. 29. 19:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve még olyan kerdesem lenne hogy olyan helyre tudok tenni muskatlit ahol délután negyig egyfolytában oda süt a nap?
2016. márc. 29. 20:11
 2/9 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés. Hogy lenne ugye olyan is amit nem fedet helyre tenek... Nos most nyáron hogy ha jön egy nagy eso akkor beszedjem őket?
2016. márc. 29. 20:19
 3/9 anonim válasza:
Valójában a muskátlinak a félárnyék a legjobb, de a futó illetve a félfutó az szokta bírni a napot :D Nekem déli oldali teraszon vannak,a tűző napon egész április elejétől október közepéig, már vagy öt éve muskátlizok, sokkal jobb mint a petúnia :D Tápoldatként az OBI-ban kapható muskátli tápoldatot használom, nyáron kb. két-három hetente, de muskátliföldbe ültetem őket, és egy kevés szarvasmarhatrágyát is teszek a földjükbe, persze, ilyenkor az első hónapban tápoldatozni nem kell a trágya miatt. Én még nem merném kitenni őket az ön helyében, még megcsípheti egy kis fagy a levelét, és csúnya bordós lesz, vagy sárgás, már jártam így. Az elhelyezésben tehát inkább félárnyékot javaslok, de bírni fogják a napot is, ha arról van szó, persze, reggel este bő hideg vízzel való locsoás mellett. Fontos még, hogy a tartóedénye/cserepe/ládája az ne tartsa meg a fölösleges vizet, tehát ha nincs lyuk az alján, akkor mindenképp érdemes rá fúrni, nehogy egy-egy eső után rothadni kezdjen a töve. Eső miatt pedig nem érdemes őket bevenni, még egy zivatar sem okoz nekik túl nagy kárt, nekem már sokat átéltek, de egy-két virág elvesztésén kívül semmi bajuk nem lesz, sőt még át is mossa rendesen a földjüket :D
2016. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magasabb erkélyen, mondjuk 2. emelettől, a talajszint felett már nemigen várható fagy.

Legfeljebb figyeld az előrejelzéseket, ha komolyabb fagyot ígérnek, nem csak ilyen -1-2-t, akkor vidd be őket.

Az álló elvisel vagy -5-öt is, de a futó legfeljebb -2-t, és azt is csak szoktatás után, vagyis most még nem.


Nálam már minden elfagyós növény kint van (egyelőre még csak az épület L-alakú déli bevágásában összezsúfolva), és a múlt heti -4-ben sem károsodtak, a ház megvédte őket. (A nyílt területen, kicsit távolabb mértek -4-et.)

2016. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az a szoktatas? Az hogy működik? nekem van jó telelteto helyem ahol 5fokot tudok biztositani és fenyt. Veranda.
2016. márc. 30. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Már úgy értettem a szoktatást, hogy ha egy ideig folyamatosan kint tartod, és akklimatizálódás után éri a fagy. 3-4 hetet értve ez alatt. Vagyis, ha most kiteszed, akkor egy májusi fagy esetén már kb. lesz egy kis fagytűrése. (De azért nem erre számítva kell kint tartani. :)
2016. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a valaszokat. Szép napot.
2016. márc. 30. 13:58
 8/9 A kérdező kommentje:
16-os cserép meretbe elég egy db futo muskatli vagy bele fér kettő is?
2016. márc. 30. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy fél.

Egyelőre beleteheted, de ha szépen fejlődik, nyár közepén akkor is át kell tenni egy dupla ekkora térfogatúba, hogy ki tudja futni magát, ne kezdjen rosszul kinézni.

2016. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!