Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt csírázik ki...

Mennyi idő alatt csírázik ki egy avokádó mag?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó.

20 hetet olvastam a neten.

Nekem van most 6 várományos magom, 5-nél eddig semmi, az utolsónak pedig 1 nap áztatás után már volt egy pici gyökere!

2016. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 hét, azaz majdnem 5 hónap???????????

Ne viccelj már, eldugtam a magot földbe ősszel, 1-2 héten belül kibújt, most kb 40 centis a növényem.

Egy hosszú szár, csak a tetején volt 3 levél, de épp ezen az oldalon kérdeztem meg, azt írták, ez így normális, így kell kinéznie.

Most kezd a szárán is rügyezni.

2016. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 2-3 hétig semmi reakció, akkor berohadt, sosem fog kikelni. Az enyém vízben kb 1 hét alatt csírázni kezdett, 3. héten földbe ültettem. Valóban hosszú száron pár levél a kinézete, de ha a tövénél már fásodni kezd a szár (pár hónap), akkor visszavághatod kb 20 centisre hogy elágazzon.

A természetben több tíz méteresre nő, lakásban elég a 1,5 méter is.

2016. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Én sose vacakoltam a fogpiszkálós mágiával, mindig földben keltek ki az avokádómagjaim, elég hosszú idő kell nekik, de más - vízben gyökeret verő - növényekkel az a tapasztalatom, hogy könnyen megsínylik a földbe ültetést. A hosszú idő legszélsőségesebb esetben 2-3 hónap.
2017. márc. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!