Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor kell valamivel...

Ilyenkor kell valamivel permetezni a még nem termő kisfákat monilia ellen, mert különben majd ha terem nem fognak beérni a gyümölcsök (lepotyognak)? Ha igen mivel ami még esetleg lemosónak is jó? (nem lemosóztam)

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én lemosóztam kénes bordói lével, de nekem is megjelent a monilia. Ha levirágzott, még egyszer lemosózom, a fertőzött ágakat pedig lemetszem 7-8 cm túlmetszéssel.
2016. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lemosózni nem ilyenkor kell, hanem rügypattanáskor. A rügyek kibomlása után a gyümölcsfajták többségére nem szabad már lemosószert szórni.

Virágmonília ellen virágzásban kell szórni, minden évben, 1-3 alkalommal.

Idén még nem annyira fontos, mert feltehetőleg le voltak takarítva a facsemeték a termelőnél, nincs fokozott moníliaveszély. De azért nem árt a védekezés, ha van otthon valami gombaölőd, amire rá van írva a monília.

Ez a mostani veszély a virágmonília, és úgy néz ki, hogy a csonthéjas fák virágán (meg újabb vélemények szerint a zöld részek sebzésein át) behatol a gomba, és megy lefelé az ágak belsejében, egyre vastagabb részeken elhalást okozva. Ennek nincs köze a gyümölcsöt megrothasztó moníliákhoz, azok egyéb fajok.


Kíváncsi vagyok, az első válaszoló mit gondol moníliának, mert ilyenkor még nemigen látni semmin a tüneteket.

2016. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

itt jól látszik mire kell majd figyelni ha lesznek virágok a fádon

[link]

2016. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!