Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta kaktuszok ezek?

Milyen fajta kaktuszok ezek?

Figyelt kérdés

Nem akarom, most ide újra feltöltögetni a képeket szóval csak belinkelem a fórumot.

A 8851 hozzászólás az enyém.


2016. ápr. 13. 17:02
 1/4 hell-ikon ***** válasza:
...és hol a link? :)
2016. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi. :D

[link]

2016. ápr. 13. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontos fajnevet megadni nem tudok, mert ahhoz a virágot is meg kell vizsgálni, ugyanis nagyon nagy az alaki hasonlatosság egyes fajok között. Mindenesetre az 1. az egy euphorbia (és ne kaktusz), a 4. Echinopsis eyriesii (feltehetően), a 6. meg, bár nem szereted, valamilyen Opuntia. Ráadásul ugye a környezeti körülmények a növény megjelenését igen erősen befolyásolják (hőmérséklet, vízellátás stb.). Mindegyik elviseli az erős napfényt, esetenként a tűző napot is, bár ilyenkor tavasszal, amikor még nem regenerálódott a gyökérzet és nagyon erős a fény a téli körülményekhez viszonyítva, néha napégés jelentkezhet (ezért ilyenkor kis árnyékolás lehet szükséges).
2016. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hell-ikon ***** válasza:
100%

1, Euphorbia trigona

2, -passz-

3, Echinocactus grusonii

4, Echinopsis az biztos de, hogy tiszta eyriesii lenne azt kétlem. Egyezzünk ki egy eyriesii típusú hibridben. Ha a virága tiszta fehér lesz akkor lehet, hogy az, ha bármilyen mást szint vesz fel akkor biztos nem az.

5, Mammillaria polythele (?)

6,7, Opuntia de meg nem mondom milyen

8,9, -passz-

10, Mammillaria prolifera

11, Mammillaria eloganta (?)

12, -passz-

13, 14, szintén valamilyen Mammillaria de bővebben nem tudom


15, Gymnocalicium de bővebben ezt sem tudom

16, Mammillaria hahniana (?)

17, na ebben hátha kapsz tőlem jobban hozzáértőtől segítséget, mert oltani semmit nem oltottam (max. tűzet:)) kaktuszt meg pláne nem. A nemes szintén Gymnocalicium és mihanovichii

18, Ez egy megnyúlt Echinopsis vagy lobivia lenne talán, de egyikre sem vennék mérget

19, ugyanaz a helyzet,mint a 4-esnél

20, Talán valamilyen Notocactus vagy Parodia (egyikre sem vennék mérget)

21, Opuntia microdasys

22, Szerintem ugyanaz, mint az előző

23, 24, -passz-

25, Thelocactusra tippelnék de, hogy azon belül mi azt passzolom.

2016. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!