Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kaphatok segítséget fa...

Hol kaphatok segítséget fa kivágásához? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Van egy öreg almafánk,amire felfuttattam borostyánt.Aminek gyönyörű koronája lett.Kaptam egy spánielt,teljesen aláásta a fát,ami félig rádőlt a hátsó kerítésemre,és egy hátsó villany vezetékre amennyire tudtam alá pakoltam mindenfélét hogy tartsa meg a fát.én nem tudom kivágni mert nagyon nehéz, idős szüleimnek(70-évesek) nem engedtem. Hol kérhetek segítséget még mielőtt letépné a villanyvezetéket.

2015. máj. 11. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az elektromos szolgáltatótól.
2015. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Miféle segitségre gondolsz? A TE fád rádölt a TE keritésedre a TE kutyád miatt, rongálod a villanyvezetéket. Az, hogy nem a szüleiddel akarod megoldatni a problémát az rendben, de vagy te kivágod vagy megfizetsz valakit aki kivágja helyetted (Esetleg a faanyagért cserében!)
2015. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dirtboy ***** válasza:

hívj favágókat akik foglalkoznak légifavágással,ha más nem akkor daruról ők kivágják.

egyébként merre felé laksz?

2015. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az elektromos szolgáltató nem jó mert ez belső villany amit mi építettünk ki.Olyan segítségre gondoltam aki kivágná nekem a fát,persze nem ingyen.Nő létemre nem tudom kivágni szerintem megbocsátható bűn. Sokat nem tudok fizetni érte ,de a fát mindenképp odaadnám. Vilonyán lakom,
2015. máj. 11. 12:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Az önkormánytaton tudnak mondani favágót , aki tud segíteni?
2015. máj. 11. 12:40
 6/12 dirtboy ***** válasza:

az nekem túl messze van


neten pár perc alatt biztos találsz valami céget a közeli városokban,viszont perkálni kell majd nekik rendesen.

nem szoktak olcsón melózni de ha nem tudsz semmilyen megbízható magánszemélyt akkor kénytelen vagy velük elvégeztetni.

2015. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ,így már tudom merre induljak!
2015. máj. 11. 12:49
 8/12 Pandas74 ***** válasza:

Meg az sem biztos,hogy olyan sokba fog kerulni......en kb egy honapja vagtam ki egy termetes diofat,egy haz udvaran,ahol alatta oldalrol epuletek teteje volt.Igaz a kollegam volt a srac,tiz evet dolgoztunk egyutt,tudta,hogy egyik szakmam ,ez ,es gepem is van.

Szoval amibe kerult......eljott ertem ,es hazavit ez az o autijaval kb 3 liter gazolaj...ot liter benzin a fureszbe(ennek fele megmaradt)egy lanckeno olaj kb 1200 forint ,meg egy kis ampulla a benzinhez ,kb 800 forint.

A faanyag nala maradt,-mar amit meg akart tartani,a tobbi a szomszedhoz kerult-......ja igen! mindezeken kivul megettunk egyutt egy pizzat!

A legnagyobb baj,hogy minden a penzrol,-lehetoleg a sok penzrol- szol.

Egy jo delelottot dolgoztunk vele,a tuskot is eltuntettuk-talajszint ala lett vagva jo 25 centivel-....nos ezert mennyit kellett volna kernem???

Szerintem a tied is megoldhato kevesbol is ,csak kene egy segito szandeku valaki aki valamennyit ert is hozza ,tekintettel a villanyvezetekre.

2015. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dirtboy ***** válasza:

Pandas74


ez max úgy megy mint nálad is hogy haverral.

ha viszont eljárkálsz fátvágni bárkinek akkor kíváncsi lennék rá hogy egy 20méteres fenyőt amire fel kell menni és kötéllel engedni le a törzsét darabokban hogy ne tegyen kárt kerítésben vagy házban vagy ami van mellette akkor mennyit kérnél?

gyanítom nem lógnál ott fent fűrésszel az ágak közt a benzin meg az olaj és adalék áráért.


nekem egy 20méteres fenyő nagyjából 12ezer forint feldarabolással együtt és úgy hogy nem lehet dönteni,tehát mászni kell rá.

egy cég kivágja kb 20-25ezerért.

2015. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha én nekiállok kivágni a fát, az ágakkal kezdem ugye?A drót felől teljesen kitisztítom ,illetve a dróthálóból ki vágom a borostyánt,utána dönthetem a fát ugye? A dróttal ellentétesen ? Úgy néz ki nekem kell csinálni mint mindig :) nincs pinz.
2015. máj. 13. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!