Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik tipusú fűkaszáról van...

Melyik tipusú fűkaszáról van vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Pénztárcámhoz,paramétereikhez,hozzá fűzött véleményekhez az adott oldalon néztem otthoni célra kb 800M2 telekre fűkaszát.Ez a kettő lenne. MTD Smart BC33, OBIba LUX.Van e valakinek véleménye?
2016. ápr. 23. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
oda legalább 3 lóerő fölött legyen, ezeket nem tudom mekkorák, de ez fontos
2016. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb szabály Mtd - soha semmilyen gépet. Kivéve ha Briggs motort tettek bele.
2016. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 80 m2-re kérdeznéd, azt mondanám, inkább a Luxx.

800-ra egyik sem.

Lehet, hogy nem kell 3 LE, de azért ne nagyon maradj el tőle, 2 még úgy-ahogy megteszi, ha sok időd van ezzel szórakozni.

2016. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annó, vettem én is valami csodát OBI-ból. Sok kínlódás és végül eldobtam. Végül is, egy 70 ezres partnert vettem. Azóta, semmi gondom a fűkaszálással.
2016. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Olcsó húsok, igencsak híg lével. Ezek tipikusan azok a "veddmegkínlódjdobdel" gépek.

SAJNOS olcsón nincs jó gép. 800m2 nyírása már nem csak hobby, jó géppel is legalább másfél órás folyamatos munka. Hasonló méretű a mi gyümölcsösünk is a kerten kívül, plusz ehhez jön még majdnem ugyanennyi a kerten belül (ahol az önjáró fűnyíróval nem férek el, vagy túl körülményes). Eleinte (7 éve) én is úgy gondoltam, jó lesz egy olcsó gép. Vettem akkor egy 45 ezer Ft-os Al-Ko gépet. 4 évet bírt, ezalatt 2-szer esett át nagyobb javításon (10-10 ezres költségben, tehát végeredményben 65 Ezerért használtam 4 évig...), majd végleg beadta a kulcsot. Vettem eztán egy Stihl FS 70-et, azt 3 éve csak tankolom, csavarhúzót az még nem látott.


Nem zárom ki, hogy szerencséd is lehet egy-egy ilyen Fostech géppel, de az olcsóból lesz sajnos sokszor csak az igazán drága.

2016. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!