Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az én oltványaim miért nőnek...

Az én oltványaim miért nőnek olyan lassan?

Figyelt kérdés

Amiket a kertészetben vesznek az emberek mind gyorsabban nőnek és előbb fordulnak termőre, mint amiket én magamnak oltok.

Miért?



2016. ápr. 25. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jó alanyokat használsz? Vagy nem jó helyre ülteted őket, pl. idősebb gyümölcsfák közelébe vagy helyére?
2016. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak. Az oltás nehezen indul meg, és gyengén fejlődik. Én arra következtetek, hogy valamit nem jól csináltam, ezért áttértem a szemzésre. Ez megoldotta a gondomat, mert nálam nagyon sikeres szaporítási mód (90-95% hatásfok) és a növények is szépen fejlődnek. Ezen a lapon érdemes szétnézned: [link]

Én a leírtaktól eltérően nem csak az alvószemzést, hanem a zöld szemzést is alkalmazom (június közepe - vége) Ennek előnye, hogy ez néhány hét alatt megered és őszre már ceruza vastagságú ágacskát nevel, illetve ha elszúrtad, akkor aug. közepén még alvó szemzéssel még próbálkozhatsz!

2016. ápr. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tavaly próbálkoztam hajtószemzéssel még időben,de alvó lett belőle.Mist kihajtott.

Nem ez a gondom.

Oltani szoktam és elfogadható arányban erednek

A gond,hogy amikor a helyükre ültetem onnan kezdve alig akarnak nőni a fák.

Alanyaim: cigánymeggy, vadkörte,magról kelt szilva.

Csak ami amúgy is van és nő a környéken.

2016. ápr. 26. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
De nem idősebb fák közelébe vagy helyére ülteted?
2016. ápr. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Némelyiket igen, másokat nem.

Jobbára nem azonos fajta került a régi helyére.

De látok olyan fákat pl cseresznyét ami pont egy nemrég kivágott helyére ültettek és nő, mint a fene !

2016. ápr. 27. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a cseresznye konkrétan mennyire érzékeny erre, a gyümölcsfajok ebben a tekintetben is nagyon eltérnek.

Az is lehet, hogy annál a cseresznyénél csináltak egy részleges talajcserét, vagyis jó nagy gödröt ástak neki, és távolabbról tettek bele földet.

Te rendes gödröt csináltál nekik, vagy csak 1 ásónyomot?

2016. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!