Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az étkezésre árusított szárazb...

Az étkezésre árusított szárazbabot ha elvetem kikel?

Figyelt kérdés
Konkrétan fekete babot szeretnék növeszteni a kertben, de sehol nem lehet vetésre szántan kapni. Mi a különbség a vetőmag, meg a között, amit étkezésre árulnak? Az otthon termesztettnek is egyrészét megeszi az ember, a többit meg majd jövőre elveti, nem? Vagy kezelik valamivel hogy ne jöjjön ki?
2016. máj. 2. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kikel, de előtte tejfölös dobozban vagy valamiben vizes vattába téve csíráztasd ki.
2016. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt vetjük szinte mindig amit leszedünk. Nem kell áztatni se. Simán ki kel. Pár éve már árkot húzunk azt jól megáradztjuk és a két oldalába belenyomkodjuk a babot. Pár nap ès kikel. Kônnyu locsolni mert csak árasztani kell.
2016. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hell-ikon ***** válasza:

Én mákkal és mustármaggal játszottam el ugyanezt, szimplán azért mert olcsóbban megkaptam a boltban az étkezésre szánt magot, mint a gazdaboltban a vetés céljára szántat.


Tökéletesen kikelt mindkettő, talán picit lassabban, mint a vetőmag.


Szóval szerintem is nyugodtan vesd el, ki fog az kelni.

2016. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Idén kétféle étkezési babot vettem vetni.

Előtte azért 5 szemet mindkettőből elültettem bent cserépbe.

A kínai tarka kikelt, a kanadai piros nem, így azt megettük...

2016. máj. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet utolsó, ki fogom én is előre próbálni, és ha nem jön ki, akkor megesszük, ha kijön, akkor kiteszem. Úgy nézem még nem is vagyok nagyon lemaradva, sok helyen azt írják, hogy szabadföldbe a fagyosszentek után érdemes babot vetni. Főleg ebben a szar időben...
2016. máj. 5. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:

A fagyosszentek a fagyzugokon kívül nagyon ritkán hoznak fagyot mostanában, az utóbbi 20 évben szerintem nem is volt nálunk. Ezt te tudod, hogy milyen helyen laksz, völgyben vagy dombon vagy sík vidéken.


40-50 évvel ezelőtt, mikor még gyakoribb volt a késői fagy, május 1-én vetették a babot meg a tököt, mindenki, mert akkor volt szabadnap... A fagyosszenteket semmivel nem várták meg akkor sem normál időjárású helyeken.

2016. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos be szokott jönni a fagy, a mostani szar időjárásban volt olyan, hogy lefagyva találtam a kocsit hajnalban.
2016. máj. 5. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a mostani időjárásról beszéltem, hanem a fagyosszentekről, május 12-13-14, és 25.
2016. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!