Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az utcán álló, de ház előtt...

Az utcán álló, de ház előtt lévő, ház tulajdonosa által ültetett gyümölcsfa közterülethet tartozik, vagy a ház tulajáé? Tehát szedhetek róla termést, vagy az lopásnak számít?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Az önkormányzat tulajdona, de persze takarítanod neked kell alatta, mert miért is foglalkoznának vele, ha már a sajátjuknak vallják? Mivel ők úgysem szedik le a termést, szedj belőle nyugodtan, a biztonság kedvéért olyankor, amikor nem látja senki (kárt ezzel senkinek nem okozol, csak hát Magyarországon vagyunk, jobb óvatosnak lenni...).
2016. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Az mindenképp közterület . Így jogilag szerintem nem számít lopásnak. De oltári nagy bunkóság más gyümölcsét leszedni . Neked is lenne lehetőséged fát ültetni ha mégse akkor vegyél. Még annyi ha meglátlak a házam előtt a körte és szilvafáim környékén ólálkodni azt a találkozást megemlegeted egy életre. Nem azért metszem locsolom permetezem hogy te edd le a gyümölcsöt.
2016. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Egy szemért ugyan nem,de ha kosárba gyűjtenéd ,bizony én is letörném a derekad érte . Mivel egyébként sem a tiéd ,lopásnak számit.A virágot sem szabad leszedni,vagy tövestül kivenni ,haza vinni .
2016. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerítés mellett a tulajdonos tartja karban a fát. Ha arra jársz felnyúlsz leszedsz egyet, egészségedre.

Ha szedsz többet az már "kérdéses".

A közterületen a fa az önkormányzaté, de az Önkormányzat rá se néz. Az ott lakók metszik permetezik, öntözik. Hagyj gyümölcsöt a háziaknak. (nekem sokat, nagyon sokat)

2016. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem szüretelni akarok. Csak arra voltam kíváncsi, ha leszedek 1-2 szemet az lopás, büntetendő e, illetve kié a fa. Tisztelem más munkáját. Köszönöm a válaszokat, még az erős embereknek is akik eltörnék a derekam :) gyorsan futok :)
2016. máj. 3. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

A 2. válasz tökéletes, nem tudom, ki pontozta le és milyen okból.

Az utca közterület, oda önkormányzati engedély nélkül semmit nem volna szabad ültetni, elvileg.

Vagyis, innen jog szerint bárki bármennyi gyümölcsöt leszedhet, mert nem magántulajdon. Ezt a jogot kiválóan ismerik a cigányok, tudok olyan részeket, ahol 4-5 cigány végigjárja az utcákat, és eladásra leszednek mindenféle éppen érő gyümölcsöt, senki nem mer nekik szólni, legfeljebb a kerítés mögül kikiabál, akinek nem jut eszébe, hogy esetleg bedobják az ablakát.

Fehér emberek többsége inkább csak 1-2 szemet vesz le kóstolónak, ilyennek nem érdemes szólni.

2016. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Én egy nagy halálfejes táblát szoktam kirakni permetezés után, hogy "MÉREGGEL PERMETEZVE!"

Persze az élelmezésügyi várakozási időt nem szoktam kiírni.

Ha környéket nekem kell gyommentesen rendben tartani, rendszeresen kapálni, a füvet lenyírni, ősszel a faleveleket nekem kell naponta összesöpörni, és ha én metszem, én ápolom, én permetezem, akkor úgy gondolom, a termése is engem illet, legyen bárki tulajdonában hivatalosan...

2016. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!