Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szamóca termesztéséhez melyik...

Szamóca termesztéséhez melyik tápoldat vagy táprúd típust érdemes alkalmazni?

Figyelt kérdés
A szamócáim nem virágoznak, viszont sok levelet hoz folyamatosan. A levelek egészségesnek tűnnek.

2016. máj. 6. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Edényben van, vagy kiültetve?

Nem túl sűrű? Nincs árnyékban?

2016. máj. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és használtál már rá valamilyen tápot?
2016. máj. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mikor ültetted?

ha most tavasszal lehet még fejletlen

2016. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fragaria vesca regina-t vetettem 2015 januárjában,a 2015 évet 5cm-es sugarú cserepekben töltötte. Idén márciusban 30 cm-es balkonládába ültettem 3 tövet,erősnek tűnnek. Általános virágföld és kevés homok keverékű földbe lett ültetve. Általános tápoldattal (Florimo) öntöztem,tavaly kb kétszer, idén egyszer,de valami speciális(abb)tápoldattal szeretném erősíteni a növényt.


Az alábbi linken láthatóak a növények:

[link]

2016. máj. 9. 01:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Ami lemaradt:

Délután 2-3 órától napnyugtáig kap napot, erkélyen van árnyékmentes helyen.

2016. máj. 9. 01:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor simán csak nincsenek kellően megerősödve, a kis cserép és a tápanyaghiány miatt.

Tavasszal csak az virágzik, amelyikben már tél előtt kialakulnak a bimbókezdemények, meg hormonálisan is olyan állapotba kerül. Ez nálad nem történt meg, mert a felkészülési időben (ősszel) azt érzékelte, hogy úgysem lesz képes a termést kinevelni.

Majd jövőre.

2016. máj. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Különben ilyen kevés földben jövőre sem biztos, hogy rendes termésed lesz. Kizárva ugyan nincs, de nem biztos.

Ennyi föld maximum 2 erős tőnek elég, vagy 2-nek sem.

2016. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A problémám megszűnt, kb 1 hónapja virágozni kezdtek és a balkonban le is szüreteltem az első szamócáimat :) kicsik,édesek,finomak. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2016. jún. 26. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!