Kezdőoldal » Otthon » Kert » A boltban vásárolt bozótirtót...

A boltban vásárolt bozótirtót (macsétát) meg kell élezni első használat előtt, vagy már éles?

Figyelt kérdés
2016. máj. 14. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még nem vettem ,de ha nem eléggé éles,akkor megélezném .
2016. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A papírt nem vágja el, de lehet nem úgy van élezve, hogy a papírt vágja, hanem úgy mint egy balta.
2016. máj. 14. 17:54
 3/10 kovpet ***** válasza:
Nem kell (nem is szabad) nagyon élesnek lennie.
2016. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha van vizesköved, akkor nyugodtan fend meg...minél élesebb, annál könnyebb vágni vele. Az éltlen csak maszatol..


esetleg vidd el egy késeshez...

2016. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért nem szabad élesnek lennie Kovi?
2016. máj. 14. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Semmilyen kést, ilyen késnek nevezett vágóeszközt boltok,nem forgalmazhatnak .Az él ugyan ki van képezve,de igazi élessé csak vásárlás után lehet tenni .
2016. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már azért láttam boltban borotvaéles kést... :)


De az tény, hogy ami machetével én találkoztam, az nem volt munkakész állapotra élezve.

Mint minden vágószerkezetnek, ennek is élesnek kell lenni. Még a baltának is élesnek kell lenni, akkor viszi legjobban.

Az egy másik dolog, hogy ahogy a hentesek mondják, "pofásnak" kell lennie, vagyis az él két oldalának egy bizonyos szöget kell bezárni egymással, hogy az él ne legyen túl vékony. Nem jó, ha a két oldal majdnem párhuzamos, mert akkor könnyen csorbul. De ettől függetlenül, az élnek élesnek kell lenni, hogy jól vágjon.

2016. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

A (z igazi) bozótvágó (pl Tramontina) egy olyan állatfajta, ami olcsó, nem csúcsacélból készült munkaeszköz. Súlyból, lendületből dolgozik, de mivel nem "rendes" acél (hiszen 2-3 ezer forint és NAGY, tehát nem jönne ki olcsón, ha jó lenne már pedig a cukornádat nem drága taktikai késekkel szokás vágni) így a kis élszöget és a borotvaélt nem bírja. Ha megélezed, ki fog csorbulni.


Egy balta más, ott az él mögött van anyag, az élszög sokkal nagyobb és az acél is simán lehet jó (de az persze nem 2-3 ezer forint).


Ez egy célszerszám. A célnak megfelelően kell kezelni.

2016. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az én macsim több mint egy tízes volt, négy mm-es pengevastagsággal.
2016. máj. 14. 21:17
 10/10 kovpet ***** válasza:
Akkor az más állat. Parang esetleg?
2016. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!