Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszáknál az 1.6mm-es damil...

Fűkaszáknál az 1.6mm-es damil mennyire számít erősnek?

Figyelt kérdés

Közepes? Vagy nem a vastagság a lényeg hanem hogy mi használja? Milyen gazt bír még levágni egy ilyen átmérőjű damil?


Láttam hogy 1mm-től akár 4mm-ig is vannak damilok. Nem profi felhasználásra kell, egy kb 50ezres akkus Ryobi fűkaszának van ilyen paramétere (ami egyébként 3 ágú kést is fogad).



2016. máj. 16. 20:24
 1/4 vatafak ***** válasza:
a másfél millis inkább szegélynyíró méret, a fűkaszák 3-4mm essel dolgoznak
2016. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gépfüggő részben. Az 1,6 méret az kerti szegélyek nyírására még jó lehet, akár olyan géppel is, amit leírtál. Egy erdészeti Stihl-re viszont komolytalan lenne.
2016. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ó értem, akkor szegélynyíró :) Igen csak kertben lenne, max. térdig érő gazt a kert szélén, fa tövében, kerítés árokban, amit a fűnyíró meghagyott (ami "rendes" Makita 3.8LE-s).


Régebben valami kínai egyszerű, 1mm-es damilú, vezetékes szegélynyírócska volt, pár fűszálra még használható volt az is...

2016. máj. 17. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Kerti felhasználásra jó az 1,6-os, esetleg 2-es.

De ezen belül is van többféle kivitel, erősség.

Pl. nekem a múltkor sikerült olyan pocsék minőségűt venni, ami néhány másodperc (!!!) használat után elkopott és folyton ereszteni kellett utána. A vége felé már nem olyan higgadtan csapkodtam a gép orrát a földhöz :-(

2016. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!