Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csalánlé, mint permetszer?...

Csalánlé, mint permetszer? HAsználja valaki? Meddig áztatjátok?

Figyelt kérdés

Mennyire vált be pl. paradicsomnál?

De bármi más növényt is írhattok, ha van tapasztalat.


Egyik helyen legalább 10 napos áztatást írnak, a másik helyen meg 1 napot, mert ennél hosszabb áztatás után állítólag alkalmatlan növényvédelemre.

Sok infó van a neten, de elég ellentmondásosak.


Paradicsomra egyébként milyen permetszert használtok?


2016. máj. 18. 14:02
 1/4 anonim válasza:

csalánt 4-7 napig áztatva egyfajta immunerősítő permetszert kapni, de fekete levéltetvek ellen is jó. Ez utóbbira én inkább rebarbaralevet használtam.

Paradicsomra nem használtam semmit, mert nem volt beteg, mulcsoztam a talajt alatta és csak hernyók jöttek megrágni a termést.

2016. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csalánléhez nem értek, de a paradicsomainknak sosem volt semmi bajuk mindenféle permetezés nélkül sem. Max. rámászott a krumplibogár, ha közel volt hozzá egy krumpliföld, de inkább a krumpliért volt oda az is, a paradicsomban nem tett kárt.
2016. máj. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tavaly volt "nagyobb" mennyiségű paradicsomom, megtámadta a paradicsomvész, pedig a közelben nincs senki másnak veteményese, üres telkek a szomszédok minden irányból.

a levelek és maga a termés is károsodott, ezért szeretnék valahogy védekezni.

2016. máj. 19. 08:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Bálint Gazda a paradicsomvészről:

[link]



"A gomba a lehullott fertőzött növényi részeken képes áttelelni, ezért ezek elszóródását meg kell előzni.

Ültetésnél - szabadföldön és hajtatáskor - biztosítani kell a növények szellős térállását, a légmozgás segíti a növényi nedvesség mielőbbi felszáradását.

Ha már megjelent a betegség, a fertőzött leveleket, hajtásokat, terméseket mielőbb távolítsuk el a tövekről, a területről. Semmisítsük meg, hiszen innen folyamatos a növény további fertőzése.

Sajnos, rezisztens paradicsomfajták még nincsenek forgalomban. A védekezés alapja a megelőző kémiai kezelés: a gomba fertőzése előtt permetezzük le a növény felületét. Ha egyenletes a permetlé bevonat, a gomba spórák nem tudnak a növénybe hatolni, a gombaölő szer ezt megakadályozza."


A link végén konkrét szerlista, öt éves a cikk, azóta szigorodott a növényvédőszerek forgalmazása, nem biztos, hogy mindegyiket be tudod szerezni

2016. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!