Kezdőoldal » Otthon » Kert » TV paprika mag csíráját mikor...

TV paprika mag csíráját mikor lehet elültetni, hány napig kell csíráztatni és kb. mekkora legyen a csíra (pl. hány mm vagy cm)?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiszeded az érett paprikából és helyére veted nem kell ezt túlbonyolítani. De ezzel már elkéstél.
2016. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Mifelénk először leginkább az üres tejfölös dobozokba ültetik, és bent a (fűtött) szobákban, ablakpárkányon, hasonló helyen locsolgatva nevelgetik. Majd a már megerősödött palántákat ültetik ki, amikor a föld is, nem csak a levegő felmelegedett kb. 15-18 fokra!!!
2016. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már mint a tejfölös dobozba a magot vetik, és azt locsolgatják, pátyolgatják... télen!
2016. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy már el vagyok késve és ebben az évben nem sok lesz a paprikámból, de ez az év a gyakorlás és tapasztalatszerzés ideje :-) hogy jövőre már tudjam, mi hogyan működik, ne először csináljam. Sajnos csak két hete jutott eszembe, hogy paprikát neveljek. Nagyon finom, húsos TV paprikánk volt és gondoltam kiszedem a magjait. :-))


Azt olvastam, hogy ültetés előtt csíráztatni kell a magokat. Kb. 1 hétig csíráztattam. A mai napon elültettem 14 db paprikamagot, amelyeken olyan 1-2 mm-nyi csíra van.


De ezek szerint nem is feltétlenül kell csíráztatni? Rögtön el lehet vetni a magokat?


Még egy kérdés eszembe jutott. A magok egy részét kiszárítottam és jelenleg egy üvegecskében tárolom őket, lefedve. Helyes ez a tárolás? A szárított magokat is el lehet vetni?


Elnézést a sok kérdésért, de nagyon kezdő vagyok. Olvasgatom a weboldalakat is :-)

2016. máj. 22. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
1. V-OK reggelire megettem a parikát és utána el is vetettem a magját. Ki kelt. Csíráztatni nem szoktam. Ha viszont el akarom rakni a magot következő évre ki szárítom teljesem majd kis zárható üvegekbe gyógyszeres edénybe rakom.
2016. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!