Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyepszőnyeget lehet gyepszellő...

Gyepszőnyeget lehet gyepszellőztetőgéppel frissíteni, kibírja, nem jön fel?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt lett leterítve a gyepszőnyeg, jelenleg egyre sárgább az alsó része. Bátran nekilehet menni szellőztetőgéppel?

Utána, kell valamilyen trágyával, egyéb anyaggal kezelni vagy elég, ha géppel átmegyek rajta, majd összelombseprűzöm?



2016. jún. 6. 20:06
 1/2 vatafak ***** válasza:
Ha több éves akkor nyugodtan , a gyökere már mélyen jár. Én a rugósat javallom nem a késeset (egyébként kicsit elkéstél vele, tavasszal v ősszel ildomos csinálni). Szellőztetés után én mindig műtrágyázom, jót tesz neki. Ja és azzal kezdd h legalacsonyabbra nyírod...
2016. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom, hogy nem most van az ideje. Új munkahelyemen kell megcsinálni, el volt hanyagolva.

Nekem itthon hagyományos fűmaggal vetett gyepem van, amit kézi görgős gyepszellőztetővel szoktam frissíteni. Meg is tettem még tavasszal. Nagyon szép lett!

Gyepszőnyeggel nincs tapasztalatom, ezért érdeklődtem.


Ma kaptam egy új infót. Állítólag csak 20-25 cm talaj van, alatta beton. :-o

Így nem csodálom, hogy kezd kiszáradni. :-(

2016. jún. 7. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!