Kezdőoldal » Otthon » Kert » MTD, vagy Hecht fűnyírót...

MTD, vagy Hecht fűnyírót vagyek? Inkább benzinest, mint elektromost, de max 50-em van rá.

Figyelt kérdés
2016. jún. 25. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
MTD felejtős kínai, talán spórolsz vele az áron, de kicsengeted majd szervizdíjon. A Hecht jobb, megbízhatóbb, de az is budget márka. A kettő közül az utóbbi.
2016. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő itthon készül Nemesvámoson. Mindkettőn mtd thorx motor van. Sokan szidják ezt a motort.

Itt is megfog jelenni a "tolókarész barátom". Neki már az is komoly kihívást jelentett, hogy a tolókart rátegye a gépre. Inkább szétforgácsolta. Ezek után nem értette miért füstöl, "hiszen csak árokpartot nyírtam".

Szerelőként látom, hogy meghibásodás csak a felhasználók miatt van. Ez igaz az összes ismert gyártó motorjaira.

Pl.: naponta szedek ki a légszűrőt helyettesítő mosogató szivacsot. Elmondják milyen olajakat cseréltek, ha egyáltalán cseréltek benne. Ezek mind 2000 elött gyártott olajak voltak. Mondván fűnyíróba jó lesz. Idézem: a Biggs elment vele 20 évig."

A régi igen, de az új briggs már nem fog abból sem.

2016. jún. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindkettő kínai, én meg úgy tudom.

Csak az MTD összerakásának utolsó mozzanatait Magyarországon végzik, a Hecht-ét meg Csehországban.

Mert ha az utolsó csavart nem Kínában hajtják be, hanem itt, akkor már EU-n belüli terméknek számít, alacsonyabb adót kell fizetni utána.

2016. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég, ha a kész motort itt teszik fel három csavarral a vázra, és becsomagolják. A dél-amerikai fűszerpaprika is magyarnak számít, ha itt zacskózzuk be nemzeti színű szalagos zacskókba. Attól, hogy kínai, még lehetne jó, sok jó nevű gyártó is ott készíti a gépeit, ezt a gyárat 10 éve adták át Quingdao-ban, Kínában: [link]
2016. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Mekk elek megmondja a tutit: meghibásodás csak a felhasználók miatt van,, Tehát soha nem készít senki sílány terméket mindíg kizárólag a tulajdonos a hibás. Csak tudnám miért panaszkodnak akkor a legtöbben az Mtd-re. Biztos mindenki szándékosan tönkreteszi Ne zavarjon hogy a Briggs motoros fűnyíró 20 évig bírta az árokpart nyírását az Mtd meg 4-5 évig. Ennek semmi jelentősége igaz? Mert gondolom azt nem tudod megindokolni hogy az egyik motor miért bír ki négyszer annyit mint a másik? Véletlen se azért mert óriási minőségbeli külömbség van a kettő között.
2016. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem mtd-m van lassan két éve a tescoba vetük 35e-ért benzines semmi panasz nincs rá csak ajánlani tudom
2016. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleve attol függ hogy mekkora telked és áramforrásod van-e egyáltalán. A két márka közül pedig egyik sem valami csúcsminőségű így mindegy, de az MTD az elterjedtebb...
2016. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindegy melyiket veszed, a lényeg az, hogy figyelj oda a megfelelő használatra. Ne told át földhanton, nagyobb kődarabokon, bármin ami a kést hirtelen fékezi. Még fontos tudni, hogy ezeket nem ipari használatra tervezték, szigorúan egy családnak a ház környékét rendben tartani.
2016. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!