Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ágyásrózsa elviragzott töveit...

Ágyásrózsa elviragzott töveit milyen mélyen mettszük vissza? -illetve teleltetése cserépben, hohyan zajlik?

Figyelt kérdés
Nem rég ültettük az erkélyre egy nagyobb cserépben. Csak a teleltetését nem tudom cserépben, hogyan kell. A zöldtetvek elleni szer is érdekelne.

2016. jún. 26. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a legalsó virág alatt még 1-2 rügyet le szokta metszeni, a szár erőssége alapján, gyengéből többet.


Ha elég nagy cserépben (vödörben) van, akkor az elraktároz elég hőt éjszakára, akkor elég az edényt a fal mellé tolni, vagy ha van sarok, akkor oda. Erkélyen, a talajtól magasabban nem szoktak túl nagy hidegek lenni. Ha mégis kétséges, akkor még hozzá lehet szigetelni az edényt a falhoz, bármi hőszigetelő anyaggal, pl. rossz szőnyeg vagy ilyesmi, amit nem visz el a szél.


Levéltetvek elleni szer van legalább százféle. Ha más rovar ellen nem kell, akkor lehet mondjuk Teppeki, vagy egyéb.

2016. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hajtás végétől vissza felé, az eső ötleveles levélnyél fölött kicsivel / 5-10 mm/. Ha a formája kívánja, akkor lehet lentebb is elvágni. Az ötleveles levélnyél honaljába van az első érett rügy, ami piros leveleket fog nevelni, majd újra virágozni. Azok a zöldek, azok levéltetvek, erre kérj a boltban anyagot.
2016. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az 5 leveles módszert ismerem, de ágyásrózsánál ritkább az 5 levél mint egy teahibridnél. Ezért nem tudtam mennyire vágjam.

Teppeki pont van. :)

2016. jún. 27. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!