Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert sargul az orchideam...

Miert sargul az orchideam levele? A level kozepe es vege is elkezdett ket nagy foltban.

Figyelt kérdés

Par hete kaptam a novenyt, soha nem volt meg orchideam. Olvastam, hogy a para szamit neki, meg hogy aztatni kell hetente. Igy is tettem. Mikor kifakultak a gyokerek beaztattam egy kis vizbe, mig ujra zold nem lett. Latszott, hogy az atlatszo cserepenek allandoan paras az oldala. Par napra mentem el itthonrol, es mikor ma hazajottem lattam, hogy a ket legfelso levele elkezdett sargulni. Azt nem tudtam eldonteni, hogy rancosodik e vagy sem, ahol sarga ott kicsit osszehuzodott a level, de a zold resznel nem olyan. Az egyik level (meg a sargulok felett) levan felig vagva, mivel mikor hoztam haza kicsit megserult es megrepedt. az is picit sargas. Nem tudom mit csinaljak vele, egyenlore nem volt lehetosegem tapot beszerezni remelem nem ez a baja. A gyokerek megint fakulnak de nem merem locsolni, mert van ahol vizhianynak tulajdonitottak a problemat mashol pedig azt irtak, hogy a sok viz miatt sargul. Kint tartottam eddig a hazunk teraszan az ablakparkanyon, de most behoztam a szobam parkanyara, ahol huvosebb van. A teraszon sem tuzo napon volt, hanem arnyekban, de feltem, hogy talan megis tul sok volt az a meleg neki. Valaki tudna segiteni? Nem szeretnem, ha elpusztulna.


Elore koszonom.



2016. júl. 3. 15:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!