Kezdőoldal » Otthon » Kert » A törökszegfű évelő? Most...

A törökszegfű évelő? Most vettem az obiban, akciós volt, szép, nagy tővel. Ha elültetem kell vele valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Mármint a locsoláson, gondozáson kívül. Arra emlékszem, hogy mamának régen sok volt, arra nem emlékszem, hogy évente palántázta volna, mint pl az őszirózsát.
2016. júl. 6. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Igen, évelő és nem nagy igényű.
2016. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Évelő, de általában az ültetés utáni nyáron valami gomba elviszi, ezért én minden évben szoktam palántát nevelni.

Persze, ha nálad nem volt még törökszegfű, akkor lehet, hogy nincs jelen betegsége.

Ha van helyed, vegyél egy csomag magot, még belefér a veteményezés, jövőre virágozni fog.

2016. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell évente ültetgetni, az tuti :) Legalábbis itt nem. Mi nem is locsoljuk, egy fa tövében van és lelkesen virágzik, majd magot hullajt. Szeretem az ilyen önellátó növényeket.
2016. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kétnyári.
2016. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Kétnyári olyan értelemben, hogy az első évben nem hoz virágot, csak a másodiktól.

De a gyakorlatban évelő.

Az egy más dolog, hogy felénk mindenkinél kinyiffan a második évben, de régebben nálam is jópár évig megvolt. (Meg úgy látszik, most sikerült eltalálni a permetezést, mert idáig egészséges a többség.)

2016. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!