Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szerrel tudom kipusztít...

Milyen szerrel tudom kipusztítani az akácfák gyökereit?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy van valamilyen készítmény, amit a kivágott fa törzsébe lehet önteni, és meggátolja, hogy a gyökér tovább éljen, sarjakat képezve. Fontos lenne, mert a szomszédom nem állhatja az akácokat, nem fejlődnek miatta a növényei.
2016. júl. 10. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szomszédod nem állhatja,akkor a közelre ültetett magas okozzák a gondot.A sarjaktól tudnak a növényei tökéletesen fejlődni .Szerintem itt forditott felállás van .

Nagy fákra csak az erdőgazdaságnak van szere .

2016. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fák **
2016. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Arra hivatkozik, hogy az akác nagy talajzsaroló. A fák most 8 évesek, 150 db van belőlük.

Kivágás után szeretnék a tuskóra tenni valamit, ami megakadályozza, hogy minden tele legyen a gyökérsarjaikkal.

Glialka erre alkalmas lehet?

2016. júl. 11. 12:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen glifozát alkalmas erre, a Glialka is. Meg a fele ennyibe kerülő, ugyanilyen hatóanyagot tartalmazó egyebek is. Kivágáskor csinálj a láncfűrész orrával egy kis mélyedést a tönkbe, ebbe öntsd a tömény szert.
2016. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Joe001 ***** válasza:

A Glifosat alapú gyomirtók nem irtják ki véglegesen a fás, cserjés növényzetet .

Erre legalkalmasabb a GARLON 4E ami (480 g/l triklopir) tartalmaz.

Azt figyelembe kell venni , ahol permetezünk vele 2-3 évig semmi nem fog nőni .

2016. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, kiirtják véglegesen a fás szárú növényeket. (Na jó, nem ész nélkül, 2 % töménységben permetezve.)

5 méteres bozótokat is irtottam már ki vele nem egyszer, meg tönkre öntve kivágott akácokat és vadszilvákat is.

2016. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!