Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! A sivatagi rózsám ledobta...

SOS! A sivatagi rózsám ledobta az összes levelét. Mit lehet vele csinálni, hogy újra "ragyogjon"?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a Lidl-ben.

2016. aug. 13. 22:50
 1/7 anonim válasza:

átültetés nagyobb helyre?

tápoldatozás?

vissza is viheted hozzájuk

2016. aug. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ha leírnád, mit követtél el vele? Meg egy fotó?

Ha orvoshoz mész, az is megvizsgál és kikérdez a tünetekről. Ha csak megkérdezed egy SMS-ben, hogy rosszul vagy, mi bajod lehet, akkor ennyiből nem fogja tudni megmondani.

2016. aug. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link] Itt egy kép róla.

Visszavinni nem tudom, mert nincs meg a blokk.

Nem csináltam vele semmi kirívót. Napos helyen van, ahogy az útmutatója is írja. Csak akkor öntözöm, ha a földje teteje már száraz. Nagyobb hely nem kell neki, mert elég nagy cserépben van a gyökér méreteihez képest.

2016. aug. 14. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:

De, nagyobb cserép kellene neki. Mondjuk, nem olyan veszélyes még a helyzet, valószínűleg nem függ össze a levélhullással.

Az helyes, hogy nem öntözöd agyon. Így levél nélkül még kevesebb víz kell neki, mert nincs, ami elpárologtassa.

Az "elkövetést" a tartási körülményekre értettem.

A szobában van az a napos hely?

Tápoldatot nem öntöttél rá?

A leveleken van valami, ami akár takácsatka is lehet, de így fotóról nem tudom biztosra állítani. Az már okozhatná a levélhullást, egy hét alatt képesek annyira felszaporodni meleg helyen.

2016. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Új földnek jó lesz kaktuszföld vagy maradjak a hagyományos virágföldnél? Igen, a szobámban van. Tápoldatot nem használok semmilyen növénynél, mert sok negatívum ért...

A levelei mielőtt lehullottak besárgultak, kezdve az erezetnél.

Remélem hejre fog jönni.

2016. aug. 14. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kis méretnél szerintem jó lesz valami lazább állagú általános virágföld. Ha csak agyagos földed van, ahhoz meg lehet keverni sódert.


Ha atka nem volt, akkor meg lehet, hogy csak a fényhiányra reagált így a növény. Az egész napos full napfényről bekerült egy szobába, ahol legfeljebb fele fénymennyiséget kap, még napos helyen is.

Ha újrahajt, akkor bírni fogja, bár valószínűleg megnyúlt hajtásokat fog hozni. (Nem sok fogalmam van róla, hogy a szobai körülményekre hogy reagál, ez igazából kinti növény.)

2016. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!