Kezdőoldal » Otthon » Kert » Haldoklik a kálám. Hogyan...

Haldoklik a kálám. Hogyan hozzam vissza az életbe?

Figyelt kérdés

Nem értek a növényekhez és miután megkaptam elutaztunk 3 hétre. Előtte meglocsoltam és kiraktam az ablakba ami baj volt mert utólag utána néztem az interneten. Most ilyen állapotban van : [link]

Van pár zöld hajtása de rengeteg elszáradt. Valakinek van valamilyen tanácsa?



2016. aug. 29. 01:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Túlélte, meg fog maradni. Feltéve, hogy nagyobb cserépbe ültetve kiteszed vissza az ablakba, és rendszeresen öntözgeted. A kála nagyon fényigényes, lakásban nem marad meg hosszú távon, már látni, hogy az új levelek erősen meg vannak nyúlva.

Nyáron szabadban kell tartani, télen teljesen szárazon hideg, de fagymentes helyen.

Nálam így annyira jól érzi magát, hogy minden tél végén több felé szétszedem és a felesleget piacon eladom.

Amikor lefagynak a levelek, utána viszem be a hideg pincébe, aztán március elején előkotrom, szétültetem friss földbe, aztán mikor kihajt, onnantól öntözöm, akkor már ki lehet tenni védett helyre.

2016. aug. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!