Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a tapasztalatotok a kutyáka...

Mi a tapasztalatotok a kutyákat távol tartó láthatatlan kerítésről?

Figyelt kérdés
A vaterán és a teszveszen is láttam olcsón láthatatlan kerítést, amellyel távol lehet tartani a kutyát egyes területekről, vagy egy meghatározott területre lehet őket szorítani. Olyanok válaszát várom, akik ilyet vásároltak, és saját tapasztalataik vannak. Nem tudom eldönteni, hogy merjek-e ilyet vásárolni, vagy sem. Először kerítést akartam készíteni, de nagyon sok macera, és nem olcsó. Ezzel megoldódhatna a probléma, de félek, mi van, ha nem válik be? Két pulink van, egyrészt a szomszéd kerttől kellene távolt tartani őket, mert a szomszéd nem csinálja meg a kerítését, másrészt a veteményesemtől. Sokat segítene ha leírnátok milyet vettetek, mennyiért, és mik a konkrét tapasztalatok.
2010. ápr. 23. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
én vettem spray-t, de nem tartja távol a kutyákat sajna
2010. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam. Ez valami huzal, amit a föld alá kell elhelyezni, körbekerítve azt a területet, ahol szeretném, hogy a kutyák legyenek, a kutyák pedig kapnak egy-egy speciális nyakörvet, ami először sípol, ha a kutyák közel mennek a nekik megszabott határhoz, majd ha ettől nem hátrál meg, akkor gyenge elektromos impulzust kap, amitől állítólag visszafordul. Kérlek segítsetek, mert nagyon szeretném tudni, hogy mennyire hatékony ez a módszer. Nem tudok kidobni csak úgy 20-25 ezret az ablakon, viszont ha tényleg műküdik, akkor nekem nagyon is megérné, mert kerítést csináltatni oda ronda és költséges, ja meg időigényes.
2010. ápr. 24. 06:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy vaterán és a teszveszen keresel árut - látni ebből is hogy mennyire tapasztalatlan, hiszékeny, és megbocsáss lusta is vagy. Egyszerűbb neked keresgetni a neten mint felállni és menni valahova?

Az hülyeség amit szeretnél. Máskülönben a te kutyáidról van szó? Ha igen akkor csodállak, hogy saját ebeidet akarod így kínozni. Nem tudom milyen széles(hosszú) kerítésről lenne szó, de az biztosabb mint az amit te olvastál a neten. Nem olyan rettenetes megcsinálni és árban sem - nem kell 2m magas, elég talán 1m is. Ha csak egy kicsit is ügyes vagy 2-3 nap alatt egyedül is elkészíted.


Csodálom hogy manapság mennyi ember ilyen hülyeségekben hisz - nem gondolják végig, és képesek bármit megvenni. Most képzeld el ha például lemerül a nyakörvben az elem, akkor a kuty átmegy a szomszédhoz megeszi a csirkét. Van időd folyton ellenőrizni a nyakörvet, és hogyan tudod majd hogy korrektül működik? Ez olyan, mint az elektromos vakondriasztó - én ráfogom hogy működik, te meg bizonyítsd be nekem hogy nem. Hogy bizonyítod???

2010. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Pont azért tettem fel a kérdést, mert vannak fenntartásaim. Lehet, hogy hiszékeny vagyok, de nem lusta :-) két három év alatti gyerekkel vagyok itthon, és nemcsak azzal foglalkozom, hogy őket ellássam, hanem amikor fél tízre elaltatom őket, akkor ásom fel éjszaka a kertet, ahol füvesítek, rakok fel polcokat a házban, stb-stb. ami akárhogy is nézzük plusz dolog, és napközben két gyermek mellett lehetetlen megcsinálni. Kerítést is meg fogom tudni csinálni, ha végül nem vállalom be láthatatlan kerítést. Nem szép dolog látatlanban ítélkezni. Tény, hogy jól jött volna, ha éjszaka én is aludhatnék, ahelyett, hogy kerítést építenék, így nyilván kerestem egy könnyebb megoldást, de ezt ne nevezzük már lustaságnak. A válaszodat mégis köszönöm, mert vannak benne hasznos gondolatok, melyek tényleg a normális kerítés mellett szólnak. Válaszod tehát hasznos, csak kiterjed egy csomó olyan megjegyzésre, amely csupán vélemény, ráadásul bántó, és amelyre a kérdés nem is irányult.
2010. ápr. 25. 06:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Igen, a teszveszen és a vaterán keresek árut. Itt vettem kiságyat, járókát, babaruhát, szinte mindent. Persze lehettem volna kevésbé lusta és vehettem volna újonnan is ilyen néhány hónapig használatos dolgokat több tízezerért is. Igy megúsztam néhány ezerből, és én is továbbadom majd. Tényleg milyen hülye vagyok, hogy a nagy nehezen megtakarított pénzemet nem vertem el sznobsából babamama boltokban :-). Szóval csak azt akartam mondani, hogy nekem eddig majdnem csak jó tapasztalataim voltak a fenti honlapokkal kapcsolatosan. Kell, hogy az emberek között helyre álljon a bizalom, és pont ezeken az oldalakon látom, hogy vannak nagyon becsületes, korrekt emberek, és tényleg kevesen vannak azok, akik átvágják a másikat. És ez nagyon bíztató!!!
2010. ápr. 25. 06:36
 6/6 Equador válasza:

Szia!

Látom elég régi kérdés, sikerült beszerezni ilyen láthatatlan? ha igen hol és mennyiért? Nekem is szökős a kutyám. Én azt hallottam ismerőstől aki kipróbálta, hogy jó.

2013. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!