Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövények gondozásában...

Szobanövények gondozásában szerernék segítséget kérni (? )

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba 2db szobanövényt és nem igazán tudom, hogy is kellene gondoznom, öntöznöm.

[link]

[link]

Ezekről lenne szó. Az lenne a kérdésem, hogy milyen időközönként locsoljam őket, mennyi vízzel és hogy van-e velük valami egyéb tennivalóm?

Olyanról is hallottam, hogy másként kell locsolni őket télen és nyáron, mikor hogyan kellene?

A válaszokat előre is köszönöm.


2016. okt. 3. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsö növényet dieffenbachia, a másodikat ficus benjamina néven találod meg.
2016. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bőségesen megöntözöd őket, amennyit vizet a föld felvesz. Aztán kb. egy hét múlva kell megint öntözni őket, vagy legkorábban 5 nap múlva. (Nyáron, amikor 28 fok van a lakásban, nyilván gyakrabban kiszáradnak.) Amúgy ha jó fűtés van nálad, akkor nagyjából egyformán kell télen meg nyáron. Mivel ezek trópusi növények, ezért rendes tartás esetén egyformán nőnek télen meg nyáron, nincs nyugalmi állapotuk.

Az első időkben jobban figyelgeted, és ha kókadnának esetleg, akkor egyből öntözöl, és már tudni fogod, hogy több víz kell vagy gyakrabban.

Mindkettő elvan átlagos fényviszonyok mellett is, de igazán szépek csak nagyon sok fény mellett lesznek. Főleg a Ficusnak jó a nagyon sok fény.

Veszel valami folyékony tápoldatot, azt a felirat szerint alkalmazod. Inkább ritkábban, mint gyakrabban.

Ha szépen fejlődnek, akkor jövő őszre szerintem nagyobb cserép is kelleni fog.

2016. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A 2. ficus, én ilyet pusztítottam ki nemrég! :( Nem szereti a huzatot, sajnos későn tűnt fel!
2016. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. okt. 3. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!