Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik rotációs kapát ajánlaná...

Melyik rotációs kapát ajánlanátok? Benzinest az már nyilvánvaló! Egyik választás ez lenne: KF DRAGON 65 BENZINES ROTÁCIÓS KAPÁLÓGÉP GVC190 HONDA 6.5LE A másik alternativa pedi ő: OLEO-MAC MH 175 RK BENZINES ROTÁCIÓS KAPÁLÓGÉP MH175

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 05:42
 1/8 anonim ***** válasza:
oleo mac
2016. okt. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ezt a KF-et akartad írni? Mert motorerősségben ez felel meg az Oleo-nak:

[link]


Amit írtál, az erősebb gép, ennyivel biztos jobb.

Amúgy meg az Oleo annyival jobb, hogy van benne hátramenet, ami kertben nagy előny, mert be tudsz menni sarkokba is, nem csak úgy, hogy kirángatod onnan a gépet.

Hátránya, hogy nem kettévehető, vagyis ha szállítani kell mondjuk a telekre, akkor csakis egyben lehet vinni, a KF felső része pedig leszedhető, be tudod pakolni egyedül mondjuk egy kombi hátuljába.

A Honda egy nagyon megbízható motor (az enyém már vagy 15 éves, és sokat volt használva, de hibátlan), a KF hajtómű állítólag manapság elég gyenge, elkopós.

Itt a GYK-n az Oleo-ról azt írták, hogy kínai kapa, amit az Oleo csak ellát a külső Oleo-jegyekkel. Mondjuk, nekem boltban (ahol szerelnek is) azt mondták, hogy megbízható, nem jönnek vissza gondokkal a vevők.


Mekkora területhez kell amúgy? Mert kis kerthez kisebb gép elég, olcsóbb, és könnyebb vele lavírozni.

2016. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
már nem azért de az oleo mac olasz...
2016. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, az Oleo-Mac olasz, viszont nem mindent gyártanak Olaszországban.

A Stihl meg német, de az olcsóbb gépeiket ők is Kínában gyártatják.

Csak a Stihl a komplett technológiát viszi Kínába, a náluk megtervezett gépeket gyártatja le olcsóbban, az Oleo-Mac meg - azt írták itt -, csak kinézett egy eredeti kínai kapát, ami jobb minőségű, mint az átlag kínaiak, és ezeket címkézi fel. Hogy ebben mennyi az igazság, azt nem tudom, ezért is írtam, hogy innen származik az információ.

2016. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
az oleo mac-ot vedd a komplett gépeket mind olaszországban gyártják
2016. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oleo sajnos elment a best buy kategóriából a gagyi felé. A fent említett oleo kapàk kínaban készülnek, honda másolatok, csak jóval könnyebre sikerültek. ;-) Ugyan ezt kapod az emagon olcsobban ruris, dac, meg az Isten tudja hány néven. Tőlünk keletebbre minden nagyobb mezőgazasagi áruházlánc forgalmaz sajat néven.
2016. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
...ja szóval inkább a szenkiralyi kf-et. De csak kapalni! A téli tüzelőt behordani az erdőből, meg 2t bontott téglat a szomszéd faluból... na azt nem fogja bírni. De a gcv motor csak 4,4LE nem 6,5. De rotálni több mint elég.
2016. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
50%
Nekem oleo van és nem kínai le van védve az egész gép nincs róla robbantott ábra nem tudják a kínaiak másolni volt gyepálva rendesen meg sem kottyan neki én inkább az oleo-ra esküszök mint a kínai utánzatra
2017. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!