Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért csinálja ezt a Straus...

Miért csinálja ezt a Straus fűkasza?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy szar...


De próbálom megfejteni.

3 hónapja vettem, az elejétől bajok vannak vele. Szétszedtem többször is meg összer raktam. Amiket ellenőriztem:

Gyújtás rendben van, szikra ív jó

Gyertya ellenőrizve, jó

Karburátor szét szedve, mind2 dolog amit membránnak hittem jó


Ezen kívül amik maradtak szerintem:

A henger

Benzincső + szűrő.


Neten rendeltem egy filces (800 ft.) benzinszűrőt meg 1 méter sárga benzincsövet (600 ft/méter). Lehet e az a baja, hogy bedugult valahol a benzincső és a benzinszűrő?



2016. nov. 11. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy ez milyen fűkasza ezért nemtudom hogy milyen beállítással menne rendesen
2016. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Angol nyelvű kézi könyve van, azt sikerült megfejtenem, hogy 2 kitekerés az magas, 3 kitekerés az alacsony fordulatszámot takar. 4-es akkor az a nagyon alacsony, ezt tapasztalom is menet közben, ha leveszem a gázról a kezem, néha lefullad. Megpróbálom akkor kettessel.


Annyit hozzá teszek a történethez, hogy most levettem a régi kaszám (Green field) komplett csövét (szűrő, csövek) és azt tettem rá, ha jól lesz beállítva hát ha javul a helyzet. A minőségi szűrő meg cső ha meg jön, akkor a csoda lesz, ha jó is lesz a gép.

2016. nov. 11. 20:56
 13/16 anonim ***** válasza:
próbálgasd. az a lényeg hogy a gyertya nelegyen kormos ha meleg a gép, mert az sok üzemanyagot jelent, az meg lefojtja a notort és egy idő után a gyertya bezárlatosodik a koromtól.
2016. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 bor zoltán válasza:
Straus láncfűrészem és fűkaszám van szerintem nagyon jo elfogadható gép csak oda kell rá figyelni,először,van a gép karbián 3 csavar,alul 2 l és h,az az alapjárat a h a had menjen tövig betekerni de finoman nehogy beszoritsd ,aztán nyiss 1 teljes fordulatot meg egy felet mindkettőn,azután az l csavart addig tekergesd,mig a legnagyobb nem lessz a fordulat,akkor a harmadik csavart ami felettük van állitsd ugy hogy neked megfelelő legyen az alapjárat,ezután a h csavart állitsd ugy hogy közben csutkagázon huzd a gépet,a legnagyobb fordulatbol tekerj le egy negyedet és kész többet nem lessz gond.
2017. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de azért leírom amit én gondolok. Gondolom 2T (2ütemű a kaszád) Elképzelhető, hogy már így újkorában el van kopva a főtengely szimering. Ha kopott vagy nem jó minőségű a szimering anyaga, akkor ott fals levegőt szív be a motor a forgattyúsházba.
2017. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan idetartozik ez a dolog, amit most leírok, de példának szerintem kitűnő.


Mi is vásároltunk sajnos szintén egy Straus márkájú bogrács alámelegítőt a piacon. Már egy csomót szórakoztam vele, hogy a levegő-gáz keverési arányt normálisan be tudjam állítani, de ezidáig nem sikerült.


Ha nincs normálisan beállítva a keverési arány, akkor nagyon kormoz ez a matahari és utána fél napig lehet sikálni a kormos bográcsot. (Nem vagyok túl jó véleménnyel erről a márkáról.)


Aztán vettem egy másik, kulturáltabb kinézetű alámelegítőt is. Az semmi azaz semmi kormot nem termel. Öröm használni. Ja, és a lényeg, hogy csak 1-2 ezer FT-tal volt drágább, mint ez a förmedvény. Tudom, a pénz nagy úr, de én már egyre többször olyan gépet, szerszámot vásárolok, amely valamennyire minőségi és van szervizháttere, illetve az alkatrészellátás megoldott.

2017. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!