Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerves trágyázás hogyan?

Szerves trágyázás hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy kb 100négyzetméteres kertem. Idén sikerült szerezni tehén trágyát és igazából az lenne a kérdésem hogy ezt ha beásózom úgyis meg lesz a hatása, vagy mindenképpen ekével kellene beszántani?

Arra gondoltam hogy szét szórom , szórok hozzá egy kisebb adag NPK műtrágyát, beásózom amennyire tudom és majd tavasszal felkapálom rotácios kapával. ez igy jo?


2016. nov. 20. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Ha felásod, beleforgatod a földbe a trágyát, télen a hó, csapadékvíz bele tud szivárogni, jó lesz az! Régen sem estek neki traktorral, lóval, ekével egy kisebb méretű veteményesnek!
2016. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is csinálod, a lényeg az, hogy a trágya be legyen forgatva, ne maradjon a talajon.
2016. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek ásod ha van rotációs kapád? Azzal szoktam beleforgatni , azért lenne elvileg hogy ne kelljen ásni.
2016. nov. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ásás előtt egyenletesen szétteríted a földön, majd úgy ásod fel a kertet, ennyi. Ha nem tudod egy nap felásni, csak annyit teríts szét, amennyit fel tudsz ásni, hogy ne száradjon meg.
2016. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

# 3

A rotációs kapa jellemzően nem megy 15 cm alá normál munkánál. Meg lehet csinálni, de a szemben lakó gyerek a 100 m2-ét egy órán keresztül szokta rotázni, hogy rendes mélységet megforgasson.

De a mostani átázott földet, ha nem homokról van szó, nemigen lehet rendes mélységben átforgatni.

Az csak egy dolog, hogy felgyűri maga mellett a földet, és mélyebbnek látszódik a munka.

Egy rendes ásás meg 25 centinél kezdődik, bár tudok olyanokat, akik 40 cm-ig ásnak.


Jó lesz úgy, ahogy a kérdező írja.

Ha nagyon süppedős-ragacsos a föld, akkor meg kell várni, hogy ilyen -2 fok körüli reggelen meghúzzon a teteje, a fagyon könnyebb ásni, az ásó lapja is tiszta marad.

Az jó tanács, hogy nem szabad túl korán szétszórni a trágyát, ne száradjon ki, de azért ez nem ennyire veszélyes dolog ilyenkor már, mert a hideg, párás időben nem szárad ki egy nap alatt.


Ha nincs még meg az NPK, akkor ne is ezt vegyél, hanem komplex műtrágyát, mert ha csak N és P és K lesz eltúlzott mennyiségben, az érdekes jelenségeket okozhat.

Eleve, ha van bőven istállótrágya, akkor nem is indokolja semmi a műtrágyát.

Ha nem sok van, csak pár zsákkal, akkor vagy lassú lebomlású őszi műtrágyát használj most, vagy normál lebomlásút tavasszal. Ha nem lassú lebomlású, akkor egy csapadékosabb télen elveszhet a N nagyobb része.

2016. nov. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 RockyCellar válasza:

Az a lényeg, amit a többiek is mondanak, műtrágya egyáltalán nem kell hozzá, ha kötött a talajod akkor nem kell mélyen be dolgozni max 30 centi ha kevésbé kötött akkor lehet mélyebben.

Jövőre még annyira nem fogja kifejteni a hatását majd a következő évben lesz meg az igazi hatása, csak több vizet fog igényelni nyáron a talajod.

Ezeket biztosra tudom mivel mezőgazdaságban dolgozom és évente több száz hektárt trágyázunk.

2016. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!