Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökereztettem vízben dupla...

Gyökereztettem vízben dupla virágú kerti hibiszkuszt, és már kezd hajtani a levele. Át lehet most ültetni cserépbe, földbe? Megmarad?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a lényegről nem beszélsz. Ha van gyökere, akkor be lehet ültetni földbe, de az akkor a legsikeresebb, ha kicsik a gyökerek, mert nagy gyökerek esetében az átültetéskor annyi gyökérszőr meg tökre, hogy könnyen tönkremehet a növény. Utána lehetőleg 15 fok körüli hőmérsékleten kell tartani világos, de nem napos helyen. Egyébként is a dugványról szaporítás optimális ideje nyáron van. Dupla virágút is lehet magról keltetni (tavasszal), bár a telt virágúak lényegesen rosszabbul termékenyülnek,mint szimpla virágúak, azaz alig hoznak magot.
2016. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos még csak 1-2 centis gyökere van.

A konyhaablakban tartom, egyelőre egy befőttes üvegben

2016. dec. 4. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Ekkora gyökérrel már elültetheted laza földbe. A szerencsés az, ha ugyanott tudod tartani, ahol gyökereztetted, legalább addig, "amíg megszokja a cserepet". De ha a konyhaablak alatt van a fűtőtest, vagy közel van a tűzhelyhez, akkor inkább ne ott tartsd, hanem hűvösebb helyen.


Én az első válaszolóval ellentétben azt tanácsolom inkább, hogy ha már megindult a levélképződés, akkor legyen napfényen, amennyire lehet. (Télen úgysem fog sokat kapni belőle). De ha olyan helyre teszed, ahol nem kap semennyi közvetlen napfényt, az bármennyire is világosnak tűnik nekünk embereknek, az a növénynek nem elég, főleg nem egy napimádó hibiszkusznak. El fog nyúlni, fogékonyabb lesz a betegségekre, nehezebben fogja majd bírni a végső kiültetést.

2016. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a konyhában nincs fűtőtest, mert padlófűtés van, így közvetlen az ablaknál nem éri meleg. Tudom itt tartani akár egész télen, mert nem itt szellőztetek.

Akkor holnap elültetem.

2016. dec. 5. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Most a H. syriacus telt virágú fajtájáról van szó?

Nem tudom, mennyire fogja zavarni a téli leállás hiánya, elég sok mérsékelt övi növény rosszul bírja.

A hűvös hely meg azért problémás, mert az meg a gyökeresedésnek nem tesz jót.

Ültetéskor a beöntözéshez nem árt valami gombaölőt használni. Bár, a csapvíz is ér valamit, mostanában egyre több klórt tesznek bele vidéken is.

2016. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!