Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea öntözésére szolgáló...

Orchidea öntözésére szolgáló víz klórmentesítése? Ez az ötlet butaság lenne? Többi lent

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy akváriumvízbe való klórmegkötő szert öntök a vízhez, amivel az orchideáimat öntözném. Esetleg tennék bele nehézfémeket megkötő, szintén akváriumvízbe való szert. Ez jó ötlet, vagy csak megmérgezem vele a növényt?!

Mondjuk ha a halaknak jó akkor szerintem a növény se pusztulna bele. Vélemények?



#öntözés #orchidea #táp #gondozás #tápozás #vízlágyítás #orchidea gondozása #klórmegkötés
2016. dec. 26. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlen. Egyrészt a csapvizet ma már inkább ózonnal kezelik. Másrészt, ha egy napig állni hagyod, akkor magától is elillan belőle a nem létező klór is. Harmadszor meg, ha felforralod, akkor minden gáz elillan belőle.
2016. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Egyrészt a csapvizet ma már inkább ózonnal kezelik."

Azt nem tudom, hogy az ózonkezelés mennyire elterjedt, de hogy a klórozás nagyon, az 100 %. Nálunk kb. 2 hónapja kezdték eszméletlenül klórozni a vizet, eddig kiváló minőségű és finom volt. (Gondolom, a Mészáros-féle cégnek nem fogynak eléggé a palackozott vizei.)

Majd azért kóstolj meg bárhol Pesten egy csapvizet, én fogmosáskor is majdnem rosszul leszek a klórtól, ha néha ott töltöm az éjszakát. (Az ott lakó ismerősömnek meg fel sem tűnik...)

2016. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom milyen, én sem bírom meginni. Mondjuk pesten azért kicsit több a szennyvíz mint vidéken. Jobban kell tisztítani.
2016. dec. 26. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha állni hagyod, vagy megkevergetve gyorsabban kimegy a klór a vízből. ha te is megiszod, a virágnak sem lesz baja tőle. Elég szigorú az ivóvíz szabvány, nem hinném, hogy nehézfén megkötésére bármi is kellene bele, inkább pocsékolás.

Sajnos az ivóvíz hálózattal együtt jár a klórozás (fertőtlenítés) is.

2016. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orchideát esővízzel érdemes öntözni.


A csapvíz elsősorban nem a klór miatt gond, az kiszáll belőle, ha egy napig állni hagyod. (Profi akvaristák is ilyen vízzel töltik fel az akváriumukat, a klórmegkötő szrokat csak az amatőröknek lehet eladni.)


A magas mésztartalom a probléma a csapvízzel. Hálózatonként nagyon eltérő mértékben, de országosan általánosan jellemző, hogy magas a mésztartalmuk a vezetékes vizeknek (ez a vízkőképződés mértékéből látszik). Az orchidea ezt a meszet nem szereti.


Ha nem tudsz esővizet gyűjteni, az is megoldás lehet, ha veszel valami olcsó szénsavmentes ásványvizet, alacsony ásványtartalmút, és azzal öntözöl. Forintálisan nem egy megterhelő kiadás, főleg ha mindig az akciósat veszed, és nem ragaszkodsz márkanévhez.

2016. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A magas mésztartalom a probléma a csapvízzel. Hálózatonként nagyon eltérő mértékben, de országosan általánosan jellemző, hogy magas a mésztartalmuk a vezetékes vizeknek (ez a vízkőképződés mértékéből látszik)."

Ez így nem teljesen igaz! Az ország egy két részén kiemelkedően magas a karbonát tartalom, de a nagyobb részen jellemzően átlagos, vagy alacsony a karbonáttartalom.

A mész jellemzően, csak a mészkőhegységek karsztvizeiben magas.

Ahol élővízből nyerik az ivóvizet ott kifejezetten lágy a víz.

A partiszűrésű kutak (pl. Budapest) sok többlet oldott ásványi anyagot nem adnak hozzá.


"Mondjuk pesten azért kicsit több a szennyvíz mint vidéken. Jobban kell tisztítani."

Reméljük, hogy a klórtartalomnak sok köze nincs a szennyvízhez. (régen rossz lenne ha lenne)

Azért klórosabb a víz (főként nyáron), mert a nagy szolgáltatási területen máshogy nem tudja biztosítani a szolgáltató a vízminőséget (az előírt érték alatti csíraszámot). Nyáron a hőmérséklet emelkedésével nő a kockázat ezért adagolnak többlet klórt. Ha a klórosabb víz esetenként fordul elő, akkor jellemzően valamilyen technológiai művelet (csőtisztítás, mosás, csőtörés utáni fertőtlenítés) eredménye.


Az ózonnal történő tisztítás (hála istennek) mára már elterjedt.

(egyébként egy EU-s ivóvízminőség javító céltámogatás eredményeként).


Bocs az OFF-ért.

Az orchideának a csapvíz (mint ahogy írták is az oldott karbonátok miatt) nem megfelelő. Láttam már "orchidea vizet" is, de a kereskedelmi fogáson kívül nem volt benne semmi extra. Ha van lehetőséged összegyűjteni a legjobb az esővíz, ha nincs akkor az állott csapvíz is megteszi. Más vegyszert nem tennék bele, a karbonátokat csak vegyszerrel lehet kicsapatni a vízből, majd szűrni, ülepíteni. Nem hiszem, hogy kis mennyiségben van értelme/megéri.

2016. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ahol élővízből nyerik az ivóvizet ott kifejezetten lágy a víz."


Hát az előző lakhelyemen Duna-vizet kaptunk, egyáltalán nem volt lágy.

2016. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!