Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertemben olyan növényeket...

A kertemben olyan növényeket szeretnék elhelyezni, amelyek egész évben hasonló képet mutatnak, de nem fenyők és tuják. Jó vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
És milyen virágokat / cserjéket tudsz ajánlani?
2016. febr. 6. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Elöször a hasonlo klimakörülményeket kell megvalositanod.
2016. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az nyilván nem fog egykönnyen menni... :)

Ezért kérdezem azt, hogy van-e olyan mutatós növény, amely nagyjából a magyarországi körülmények között azonos képet mutat, nem unalmas örökzöld, hanem némi színfolt egyben. És urambocsá' télen is virágzik.

Nagyon kezdő vagyok a témában, ezért elnéző mosoly mellett válaszokat is kérek.

;)

2016. febr. 6. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szabadban télen csak a műnövény virágzik.
2016. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. És olyan cserjék, amelyeknek színes levelei vannak, ugyanakkor hidegtűrők?
2016. febr. 6. 22:09
 5/8 anonim válasza:
57%

Van egy fa, de nem tudom mi a neve. Az engem minden évszakba le nyűgöz, főleg télen, levél nélkül. Nagy, kapszulás, kemény "virága" van.

Ezzel most nem mentél semmire, de hátha tudja valaki hogy mire gondoltam.:D

2016. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Virágnak ott a hóvirág, aminek (a korábbi fajtáknak) újévkor már látszódik a bimbója, január végére általában ki is nyílik.

Elfekvő virágos cserje a téli jázmin. Napos helyen február végén nyílik, most már a cserépben lévők javában bimbósak nálam, árnyékos helyen is. Ennek amúgy a vesszői zöldek, nem barnák.

2016. febr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Levendula. A levendula egy örökzöld cserje, akár 1 méteresre is megnöhet, nyáron apró kis kék virágokkal (amit levágva, szárazvirágnak is használhatsz, és illatosít is).
2016. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Yucca (pálmaliliom)

Mahónia

Bambusz (csak bírd kordában tartani egy idő után)

Borostyán (ez még inkább terjeszkedik)

Bukszus (akár fának, akár bokornak, még formára nyírva is)

Tiszafa

Berberis (borbolya)

Madárbirs

Kecskerágó

Magyal

2016. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!