Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az agglegénypálmámmal...

Mi lehet az agglegénypálmámmal (zamioculcas)?

Figyelt kérdés

Nyáron vettem, gyönyörűen fejlődött eddig. Ősszel kinőtt egy szára (ami most is nagyon szép), majd kinőtt újabb 3, melyek az előzőektől vaskosabbak és magasabbak lettek. Ebből a 3-ből 1 azonban elszáradt olyan módon, hogy a már magasra nőtt száron az összecsavart levelek még nem bomlottak ki teljesen, és a csúcsától elkezdett száradni. Ma pedig észrevettem, hogy a másik új szár csúcsa is kezd barnulni.

Ugyanakkor mégis fejlődik a növény, mert a földből kinőtt 2 kis száracska, amely nem olyan mint az előzőek, vagyis nem abból a vaskos levéltokból bújik ki, hanem ez két egészen vékony száracska, amin már a levelek is szabadon vannak.

A locsolásra odafigyelek, 3-4 hetente szoktam locsolni.

Mi lehet a baj? Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 3. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A 3-4 hét nagyon kevés, legalább kéthetente és tápoldattal érdemes öntözni. Illetve ne érje közvetlen napfény, mert azt nem szereti.
2017. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Inkább 3, mint 4 hetente locsolom végülis, a naptárba is fel szoktam jegyezni. Közvetlen napfény nem nagyon éri, max reggel, de amúgy világos a helyiség. Ha locsolom, tápoldatot is teszek a vízbe. Még arra is vigyázok, hogy 20 perc után kiöntsem a maradék vizet a tálkából. Mindenhol azt olvastam, illetve virágboltokban is azt mondta minden eladó, hogy ez az a növény, ami szinte elpusztíthatatlan, s az az "igénye", hogy nem szabad gondozni, elpusztítani pedig csak a gyakori locsolással lehet, mivel a vaskos szára alkalmazkodott a szárazsághoz.

Esetleg arra gondolok még, hogy a kb másfél méter magas hűtő tetején van a növény, a helyiség pedig kandallóval fűtött, a meleg pedig felfelé száll, s lehet alacsonyabbra kellene tennem? Vagy próbáljam meg 2 hetente locsolni?

2017. jan. 3. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint is elpusztíthatatlan, én sokáig a teljesen elfüggönyözött szobámban tartottam a kánikulában és úgy havonta locsoltam, ha eszembe jutott :D Remekül elvolt. (Párás a ház levegője, nyáron tenni se tudunk ellene, így nem kell gyakran locsolni. Ahol száraz a levegő, ott bizonyára más a helyzet.)

A tűző napot nem bírja, napi pár órát sem, akkor száradt el egy része. Persze utána jöttek újabbak.

Egyszer megrágta és kiborította a cserepéből a kismacska... Abból jól felépült.

A kevés fényt kapó fürdőszobát (kis északi ablak) nyáron bírja, télen kevés neki a fény és szárad.


Ezek alapján gondolom, a tiednek a reggeli közvetlen fény lehet a baja vagy túl száraz a levegő és több locsolást igényelhet... Bár azt látod a földjén, hogy csontszáraz-e, amikor locsolod... Tűző napot sose kapjon, az enyém ősszel kapott egy keveset délután s elég hamar elkezdett száradni tőle.


Ezek az amatőr tapasztalataim, de hátha érnek valamit.


Rokonoknál egy világos szobában vannak szekrény tetején, sosem éri őket tűző nap, néha kapnak vizet és nagyon szépek.

2017. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A túltápozás is okozhatta.
2017. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!