Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kellene tennem, hogy a...

Mit kellene tennem, hogy a Yukka pálmám levelei ne sárguljanak és ne száradjanak le?

Figyelt kérdés

A nyarat a növény a kertben töltötte, csodálatosan szépen, megerősödve, szép új zöld levelekkel került be a szobába. Itt alsó levelei lassan sárgulnak, végeik összetekerednek, és végül el kell távolítani őket.

Túllocsoltam-e vagy éppen fordítva, kevés vizet kapott volna?



2017. jan. 8. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Télen hűvös helyen kellene tartani 5-10 fok,akkor is sárgulna de nem annyira mert ez természetes folyamat a yukkánál,így fásodik el a törzs.Azt javasolom,hogy keveset öntözd,mert télen nyugalmi időszakra van szüksége,nem fog kiszáradni,mert a törzse rengeteg vizet tárol.Enyém is kinn van tavasztól-őszig a napon,de amikor behozom az első fagyok előtt akkor nem locsolom, tavaszig.3-4 hónapot simán kibír víz nélkül.
2017. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk fix helyen van a szobajukka, télen-nyáron a télikertben, ahol télen is szobahőmérséklet van (20-22 C). Nem tartunk neki pihenőidőszakot, télen is úgy locsoljuk és tápoldatozzuk mint nyáron. Gyönyörűen fejlődik, télen is. Az alsó levelek egy idő után elszáradnak, ez természetes, de eközben jóval több új levél fejlődik.


Azok a növényeim (más fajták) amiket kint nyaraltatok és bent teleltetek, nálam is mindig megsínylik a kitelepítést is, meg a betelepítést is, hetekbe telik ilyenkor amíg magukhoz térnek. A növények alapvetően nem szeretik, ha hurcibálják őket, akkor sem, ha sokszor nincs is más megoldás.

2017. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A növények életműködését elsősorban a fény mennyisége szabályozza, ehhez kell igazítani a hőmérsékletet és a víz adagolását. A kert és a szoba között rendkívül nagy különbség van a fény mennyiségét illetően, miközben télen a lakásban a levegő páratartalma is kisebb, így fokozottan párologtat a növény. A nyáron kialakult levelek szövetszerkezete az akkori viszonyoknak megfelelő és a fokozott párolgásra kiszáradással válaszolnak.
2017. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az az érdekes ebben a dologban, hogy nyáron két, viszonylag nem idős, azaz nem nagy törzsátmérőjű Yukka pálmánkat visszavágtam, illetve a törzsükön bevágásokat csináltam, és a nyár folyamán ez a két növényünk megújult, szép, zöld, egészséges leveleket hoztak. Nos ez a 2 növény a kérdéses, idősebb Yukka mellett van, és az esetükben - eddig - ilyen jelenség nem jelentkezett.

Nem tudom, mit tehetek ezzel, a sárguló levelű példánnyal.... :(

2017. jan. 8. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!