Kezdőoldal » Otthon » Kert » DNy-i erkélyen lehet paradicso...

DNy-i erkélyen lehet paradicsomot termeszteni?

Figyelt kérdés

Tavaly sikertelenül próbáltam. Hiába tettem amennyire lehet árnyékba a ládát, kiégett mind mielőtt megérett volna. Hófehér az erkély fala, gondolom az is csak visszaverte a fényt (az egész ház egységesen lett felújítva, így átfestés nem opció). Vmilyen ötlet? Árnyékolásra.

Balkonparadicsommal kísérleteztem. Korábbi lakásban keleti fekvésű helyen nem volt gond.


2017. jan. 16. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekunk ugyan kertunk van, de mi ilyen zold árnyékoló hálót feszitettunk ki a paradicsom felett. A napfenyt megszuri, a levego pedig atmegy rajta. Sok helyen atlatasgatlo halonak nevezik, mert drotkeritesre is ki lehet huzni, hogy ne lassanak be az emberek.
2017. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A paradicsom rohadtul bírja a full napot szabadban, teljesen nyílt terepen, öntözés nélkül is. Igaz, 40 fokban a nap által ért felületek megégnek, de a növény nem fog kiégni.

Nem lehet, hogy kicsi volt az edény, és emiatt kiszáradtak?

Milyen növekedési erélyű paradics volt hány literes ládában?

2017. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

50 centis balkonládánként volt 2 tő. Determinált, de a fajtanevet nem tudom, mert a korábbi termés magjáról ültettem. Ugyanez a mag szüleimnél a kertben és az erkélyen is nagyon sokat termett.

Addig egyébként nem volt gond, amíg bent volt a szobában (már a ládában, tehát nem az átültetés tette tönkre). Este locsoltam, nem napfényben.

A zöld hálós tippet köszönöm, megpróbálom, de ha van még tipp, szívesen fogadom!


Esetleg extrém napot bíró fajta?

8.-kon lakunk.

2017. jan. 16. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

A szüleidnél a te növényeid testvérei teremtek jól az erkélyen, vagy a tieid ősei? Nem mindegy, mert kb. 100 %, hogy az eredeti fajta valami spéci hibrid volt, az utódok meg valamelyik ősre ütöttek vissza. Vagyis, ahány tő lett a szedett magból, annyiféle tulajdonsággal bírtak.


Az 50 cm nem térfogat, hanem hosszúság... Azért kérdeztem volna térfogatot, mert 5 liter/tő alatt én még szuperdeterminált fajtával se próbálkoznék.


Nálad a kipusztulás oka lehetett még esetleg túlöntözés (a növényhez képest nagy méretű, kifolyástalan láda esetén), vagy ami még valószínűbb, agyontápozás.

2017. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Testvérei, és korábbi években a szülei, nagyszülei... Szüleim évek óta ezt használják. Homokon, trágya nélkül, táp nélkül és semmi betegség nélkül, alig győztük enni. Sajnos lerobbantak, tavaly már csak az erkélyen "kertészkedtek", de nekik ott is ment, de nekem a naposabb erkélyen az instrukcióikat követve sem. :(


Tudom, hogy a hossz nem térfogat, de azt nem tudom, de tippelve bőven megvan az 5l/tő. Nem téglatest, de ~20*15*50.. ~15l.


Önöntözős láda, felülről locsoltam kétnaponta. Táp hígítva hetente. Márkát szintén nem tudom, szüleim adták direkt erre.

2017. jan. 16. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt továbbra is kizártnak tartom, hogy a nap végzett volna velük.

A leírtak közül még a túltápozás gyanús. Ha nem voltak még elég nagyok a növények, akkor nem tudták kiszedni a földből mindet, felgyülemlett a tápanyag.

De természetesen más is lehetett, pl. paradicsomvész vagy atka.

2017. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Arra tudsz tippet, vajon miért csak akkor égett ki a tápoldattól, amikor kikerült az erkélyre, amikor addig is ugyanolyan mennyiségben kapta?

A paradicsomvészt felismerem és atkát is. Nem az volt.

2017. jan. 17. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán mert akkorra gyülemlett fel a halálos mennyiség. Vagy egyszer elrontottad az adagolást.

Nem állítom, hogy biztosan túladagolás volt, de mindenképpen volt rá esély.

2017. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!