Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kapható kálcium-klorid?...

Hol kapható kálcium-klorid? (Nem webáruház) Jégmentesítéshez szeretném használni, azt hallottam, ez a leghatásosabb szer és nem káros a növényzetre.

Figyelt kérdés

A zeolitot használtuk eddig, de csak a jég tetejét olvasztja és nagyon nagy szemét marad utána.

Használta már valaki a kálcium kloridot? Milyenek a tapasztalatok? És hol vette?

A járdára szeretnénk használni, mert nagy a forgalom nálunk, gyorsan letapossák a havat, mire hazaérünk már jeges, túl hosszú szakasz, nehéz feltörni a jeget.


2017. jan. 19. 08:52
 1/5 Alain Delon ***** válasza:
Én még nem használtam, de kertészeti szerintem boltokban, TÜZÉP-telepen, gazdaboltokban lenne érdemes rákérdezni. Én mondjuk csemperagasztóval szórom a jeget. Teljesen hatásos ellene.
2017. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző lakásom párás volt, ezért sok helyen használtam páramentesítőt - ami CaCl, legalábbis az olcsóbb. Az elfolyósodott trutymót forralással regeneráltam, amikor már összejött egy vödörnyi. Most meg felmosom vele kint a lépcsőt, ha jegesedne. Hatásos, jó, de az ára miatt nem veszek, ha elfogy. Nagyker áron is 7eFt/zsák. Az előttem szóló által írt csemperagasztó pazarlásnak tűnik, de lehet hogy olcsóbb...
2017. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A link lemaradt: [link]
2017. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alain Delon ***** válasza:
Mindegy annak a csemperagasztónak, hogy mit csinálnak vele. A boltokban olyan halmokban áll, hogy nem tudják hova tenni. Folyamatosak az akciók. 800-1000 FT/25 kg. És bármikor jól jöhet, ha egy kisebb hibát ki kell javítani a falon.
2017. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak egy családi ház előtti járdára kell, oda szerintem egy keményebb télre is elég az 5kg-os zacskóval, ami 1 ezres alatt van. (Nagyobb kiszerelés olcsóbb, csak vigyázni kell, hogy ne kapjon levegőt, mert elfolyósodik.)

Még háztartási-vegyiáru boltban lehetne megnézni.

2017. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!