Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit termeljek 3600 m2-en,...

Mit termeljek 3600 m2-en, hogy legyen belőle bevétel is?

Figyelt kérdés

Van egy eladó telek a közelünkben 3600 m2-es , ház 50m2-es ami rajta van pincével, konyhával, szobával és 3,9 millióba kerül.

Van a telken szőlő többféle, 8-8 piros vilmoskörte, 1 db jonatán almafa, 1 db idared almafa, 1 db golden almafa, 1 meggy, 1 cseresznye, 1 dió.

Szeretném majd a fiatal gazda pályázatot beadni, ahhoz szükséges minimum 6000 STÉ, lényegében valamennyi föld, bérelt vagy saját amin termelni kell valamit. De addig is gondoltam, hogy kezdésként jó lenne ez a telek. Viszont nem tudom, hogy mi érné meg? Somogy megyéről van szó. A házhoz közel van egy tó is egyébként.

Az ötletek a következők eddig: őstermelői igazolvány kiváltása, friss árut megpróbálni eladni (piacon?), amelyiket nem sikerül aszaltakat készíteni belőle, lekvárt, szörpöt, lehetőleg egészségeset, biot. Jelenleg van 8 órás munkahelyem, de nagyon nem szeretem, nem szeretek egész nap a gép előtt ülni. Viszont semmi tapasztalatom nincs a gyümölcs és zöldségtermesztésben. Minden információ jól jönne. Könyvek is, hogy mit érdemes elolvasni a témában, minden, hogy x m2-en miből mennyi teremhet átlagban, gondozás.


Köszönöm



2017. jan. 23. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont semmi tapasztalatom nincs a gyümölcs és zöldségtermesztésben."


Ebben az esetben javaslom a 'semmit ne termelj' variációt!


Értem én, hogy tetszik a dolog, de abba gondolj bele, hogy aki ért hozzá az is nehezen boldogul. Sok a bizonytalansági tényező.

A telek ahhoz kicsi, hogy megélj belőle, hobbinak (munka mellett) meg sok!

Egyik napról a másikra nem tudsz váltani, nem értesz hozzá, nincs elég nagy területed.

Bocs, de ez így tuti bukó!

2017. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elsősorban azt kell nézni, hogy az ottani talajon milyen növény tud megélni. Somogy = homok, amely nem tartja meg a vizet, hanem gyorsan leengedi a mélyebb rétegekbe. Tehát ezért él meg benne a szőlő és ilyen-olyan gyümölcsfa.

Kiskerti növények (borsó, bab, répa stb.) nem fog megélni a vízhiány miatt, hiába is fogod locsolni. (Vagy a gatyád is rámegy a locsolásra)


Nézd meg, mások azon a vidéken miket termelnek, mert elsősorban neked is abban célszerű gondolkodni. Kicsiben csinálod, fő állásban, nem fogsz tudni megélni belőle. Ha nagyban akarod, akkor gépesíteni kell, ill. az időszakos munkákra (szüret, szőlő metszés, stb.) kézi munkaerő sokasága, szóval igen nagy tőke igény, de ha előre nem szerződsz le a termény értékesítésére valamelyik átvevővel, akkor a nagy tömegű termést nem fogod tudni eladni.


Szóval, nem igazán vágnék bele.

2017. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem megélni szeretnék belőle, és tudom, hogy ebből nem is lehet. Növénytermesztésben és állattartásban van tapasztalatom, de sajnos azt nem csinálhatom egyéb okból kifolyólag..

Tisztában vagyok avval is hogy nem tudok egyik napról a másikra váltani, ezért kérdeztem, hogy mit javasoltak mit olvassak el, hogy kezdjek neki, stb. Idővel komolyabban szeretném ezt majd csinálni, az elején senki nem az anyja hasában tanulja meg.

2017. jan. 23. 16:36
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha fával fűtesz, akkor császárfát.
2017. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem fával fűtünk, egyelőre lakásban lakunk.
2017. jan. 23. 17:17
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
A császárfa egyébként se ér semmit. Én a helyedben a gyümölcsből pálinkát főznék nem főzetnék főznék. 500 forintból kijön egy liter 2500-3000 ért eladhatod ha jó. És igen , nem szabad árulni. Istenem de sok mindent nem szabad mégis csinálják az emnerek.
2017. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A neten találsz szakkönyveket. Pl. Bálint gazda írásai is jók. Sőt, ő még esetleg tanácsot is ad.
2017. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2017. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésben azt írod, hogy nincs semmi tapasztalatod, a # 3 kommentedben meg azt, hogy van. Most akkor mi van?


Jól írják, ez a föld felejtős. Munka mellett, szakértelem meg gépesítés nélkül nem tudod megművelni se, az eladásról nem is beszélve.

Különben is túl drága.

Keress egy 1000 m2 körüli kertet. Ott gyakorolj. Kell valami alap, termelési gyakorlat, amire építkezve utána tudsz nézni dolgoknak.

Minőségi zöldségtermeléshez manapság már kötelező az öntözés.

Gyümölcsfákhoz csak alkalmatlan területen kötelező, de ártani nem árt jó helyen sem.

Komolyabb termelés esetén a piacozás mindennapi elfoglaltságot jelent, munka mellett kizárt. Hobbiteleknél azt lehet tenni, hogy hétvégén kiviszed a feleslegedet, aztán ha nem kelt el, kihajítod. Egy nyáron kiszedett sárgarépa a következő hétvégére agyonfonnyad, a paradicsom megrothad.

Zöldségesek helyben általában nem vesznek meg semmit, nagybanira hordani meg csak nagyobb tételben érdemes.

2017. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Zöldség és gyümölcstermesztésben nincs semmi tapasztalatom, se eladásban, friss és feldolgozott téren.

Növénytermesztésben van, ami a szántóföldi növényeket jelenti (búza, árpa,stb.)

2017. jan. 24. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!