Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit termeljek 3600 m2-en,...

Mit termeljek 3600 m2-en, hogy legyen belőle bevétel is?

Figyelt kérdés

Van egy eladó telek a közelünkben 3600 m2-es , ház 50m2-es ami rajta van pincével, konyhával, szobával és 3,9 millióba kerül.

Van a telken szőlő többféle, 8-8 piros vilmoskörte, 1 db jonatán almafa, 1 db idared almafa, 1 db golden almafa, 1 meggy, 1 cseresznye, 1 dió.

Szeretném majd a fiatal gazda pályázatot beadni, ahhoz szükséges minimum 6000 STÉ, lényegében valamennyi föld, bérelt vagy saját amin termelni kell valamit. De addig is gondoltam, hogy kezdésként jó lenne ez a telek. Viszont nem tudom, hogy mi érné meg? Somogy megyéről van szó. A házhoz közel van egy tó is egyébként.

Az ötletek a következők eddig: őstermelői igazolvány kiváltása, friss árut megpróbálni eladni (piacon?), amelyiket nem sikerül aszaltakat készíteni belőle, lekvárt, szörpöt, lehetőleg egészségeset, biot. Jelenleg van 8 órás munkahelyem, de nagyon nem szeretem, nem szeretek egész nap a gép előtt ülni. Viszont semmi tapasztalatom nincs a gyümölcs és zöldségtermesztésben. Minden információ jól jönne. Könyvek is, hogy mit érdemes elolvasni a témában, minden, hogy x m2-en miből mennyi teremhet átlagban, gondozás.


Köszönöm



2017. jan. 23. 16:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Aha, értem.


Feldolgozott termékekkel nem érdemes foglalkozni, ilyent elég nehéz eladni értékelhető mennyiségben, egy-két speciális esetet kivéve. A törvényességi része is lehet rizikós, pl. higiéniai előírások. Ezt gazdajegyzőtől, falugazdásztól megkérdezheted bármikor, ingyen.

A friss termények meg, mint fentebb írtam.


Ha tényleg bele akarsz vágni, akkor érdemes lenne termelőt keresni, aki vagy szívesség alapon szakértene a kertedben (pl. telekszomszéd, vagy akár egy nyugdíjas, nagyobb munkára már képtelen, de hozzáértő, a helyi viszonyokat ismerő személy), vagy pedig te járnál el valakihez némi termés és okítás fejében dolgozni.

Olyan is van, hogy valaki az egészségi állapota miatt már nem bírja művelni a kertet, de a kedve megvan, és örülne, ha eladás helyett egy fiatal segítővel kettesben csinálhatná a dolgokat, a termés elfelezésével. Pl. hirdetést is adhatnál fel a helyi hirdetési újságban, hogy hozzáértő személy kertjében/gazdaságában tanításért cserébe segítenél.


Mindenesetre, ne ruházz be milliókat úgy, hogy semmi kilátás nincs a megtérülésre. Ekkora terület (ház nélkül) biztos lehet venni félmillió alatt is.

2017. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
marihuána.
2017. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
vethetsz bele bukfencet
2017. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én legelőször egy költségterv készitését javaslom. Járulékok, helyi adó, eszközberuházások, munkadijak, biztositás, stb. Mert ahhoz, hogy termelni és eladni tudj, először beruházni kell. És ha már lesz költségterved, akkor azonnal rájössz, hogy tuti veszteséges bizniszről álmodozol. Szóval nem biznisz, hanem egy költséges és időigényes hobbi. De lehet azért szeretni.
2017. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!