Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmarad az orhideám, ha új...

Megmarad az orhideám, ha új levelet hoz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy szép pillangóorhideàt. Miutàn elviràgzott elkezdtek elsàrgulni a levelei és ledobta őket, 3 maradt rajta.

Àtültettem friss földbe, egy nagyobb cserépbe. Az elhalt gyökereket lemetszettem.

Most làtom hogy új levélkezdemény van a levéltőben. Ez azt jelenti hogy életben fog maradni?


2017. jan. 26. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb cserép mindenképpen hiba volt, egy levelek nélküli növénynél. Ha tényleg földbe raktad, akkor az is.

Lehetséges, hogy először is a túlöntözés volt a probléma.


A levélkezdemény mindenképpen biztató, de nem sokat jelent, mert az orchidea minden gyökér nélkül is tud hajtani, a legtöbb növénnyel ellentétben.

2017. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A föld természetesen orhideaföld volt, az a hàncsos földes valami.

Nagyobb cserépbe azért tettem màr alul a vízkifolyón bújtak ki a gyökerei és szinte semmi földje nem volt.

Azért még reménykedem.

2017. jan. 26. 18:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és túlöntözésre sem gyanakodnék mert a màsik 3 régi pillangómnak semmi baja, az egyik pont bimbókat hoz. Ugyanúgy ugyanakkor és hasonló ideig àztatom őket.
2017. jan. 26. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennek az orchideának léggyökerei vannak, azért bújik ki a "földből", tehát rosszat tettél azzal, hogy most be vannak temetve. Mielőtt cselekszel, miért nem olvasgatod a hozzáférhető szakirodalmat??
2017. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm olvastam, a léggyökerek kint maradtak, nem az átültetés mikéntjére voltam kíváncsi, azt már töviről hegyire átolvastam neten, mióta orchideáim vannak. Tisztában vagyok vele, hogy vannak ültetőközegen belüli és kívüli gyökerek, tehát földgyökerek és léggyökerek. Azt is tudom, hogy a léggyökerek, ne kerüljenek földbe, mert elsorvadnak az ültetőközeg okozta sötétben és a növény halálához vezethet.

Mint írtam van ezen kívül orchideám, ami él virul, virágzik, így jó karban vannak.

Ezt az orchideát eleve gyengeként vettem meg, a többivel soha nem volt ilyen gondom. És arról nem találok infót jó jel e vagy sem, ha leveleket hoz.

De úgy látom erre a kérdésre nem kapok tényleges választ, csak kioktatást...........

2017. jan. 26. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:

"A levélkezdemény mindenképpen biztató, de nem sokat jelent, mert az orchidea minden gyökér nélkül is tud hajtani, a legtöbb növénnyel ellentétben."


Ennél többet honnan a fenéből tudna bárki is, látatlanban?

2017. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!