Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet ilyen fagyott...

Hogyan lehet ilyen fagyott földbe gödröt ásni? Van valakinek valami jó tanácsa?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének. Arról van szó, hogy meghalt öreg cicukánk és szeretném tisztességgel eltemetni a kertünkben, ahogy a többi kis állatkánkkal is tettük. De az ásó nem megy bele a fagyott földbe... Lehet valahogy ásni ilyenkor?
2017. jan. 28. 16:26
1 2
 11/18 longlife ***** válasza:
0%
Így viszont drága lesz a temetés.A csákány kb 2500-5000ft. Az útiköltség még a plusz.A sirató asszonyokat ha megfogadsz.De azt mondjuk hagyd.Gondold végig a hamvasztást.
2017. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A siratóasszony én voltam-vagyok. Szerettem ezt a félénk cicukát. Sérülten jött a kertünkbe, kikezeltem a sebét, ittragadt, négy éve. Több cicánk is van. Köszönöm a hasznos válaszokat.
2017. jan. 28. 21:13
 13/18 anonim ***** válasza:
A napokban kellet egy feltárás, 2 ember egész nap csákányozott, 40-50 cm mélyen átfagyott a föld, ez nagyon sokára fog felengedni. Én is a hamvasztást javasolnám, aztán a hamvakat eláshatod tavasszal.
2017. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Esetleg anyit tudok még alternatívaként javasolni, hogy rakd be a fagyasztóba, ott akármeddig ellesz. Aztán majd tavasszal, ha az idő már engedi, le tudod temetni.
2017. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám melegvízzel locsolni a földet, ahol ásni szeretnél.
2017. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, abból legjobb esetben is csak iszap lesz, abban meg még rosszabb ásóval turkálni mint a fagyott földet csákányozni. És az is csak kb. a felső 10 centit olvasztja meg, most meg úgy 30-40 centire biztosan le van fagyva a talaj.

Esetleg még egy lehetőség eszembe jutott: rakhatsz egy tüzet azon a helyen, ahová temetni szeretnéd. Fél órányi tűz után már szerintem fel lehet ásni kb. 10-15 centit, és lejjebb költöztetni a tüzet. Bár ez is inkább csak szenvedés lenne, mint érdemi munka.

2017. jan. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez a tűzrakás jó ötlet, ezt azért megpróbáljuk. Csütörtöktől drasztikusan gyors melegedést jósolnak, plusz 8 fokos nappali hőmérséklettel és éjszaka se fog fagyni. Ahol süt a nap, ott szerintem hamar felenged a föld. Majd kiderül. Nem tudom hamvasztóba vinni, itt nincs, és útiköltség plusz hamvasztás kb. 30 ezer lenne, ez nagyon sok, ezen sok-sok tápot tudok venni az élő cicáknak...
2017. jan. 30. 08:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Esetleg rakj tüzet abba a vashordóba, tedd rá a tetemet és elhamvad. A hamu sem szóródik szét, össze tudod gyűjteni. Valóban felmelegedés lesz, de a talajnak kell egy-két hét, hogy teljesen felengedjen. Addig nem bírja ki a tetem.
2017. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!