Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyömbér-növény nevelésével...

Gyömbér-növény nevelésével kapcsolatban van valakinek saját tapasztalata?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt elültettem egy szép, egészséges gyömbérgumót, egy angol kertészeti műsorban látott instrukciók szerint. A gumó azóta is egészséges, és mindig látszanak rajta egészséges rügyek is.


Azonban kihajt egy, maximum kettő szárat, és amikor a szár eléri a 40-50 cm magasságot, akkor magától leszárad. Ezután pihen egy kicsit, majd elkezd növeszteni egy-két újabb szárat, ami azután ugyanúgy leszárad. Most már a negyedik ilyen periódusnál tartunk, de ennél tovább soha nem jutunk.


Egyetlen ismerősöm van, aki szintén próbálkozik a gyömbérrel, de nála is pontosan ugyanez a helyzet, tanácstalanok vagyunk.


Tippek, tanácsok?



2017. jan. 5. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

NEm írtad, hoyg kertben vagy cserépben tartod - szerintem az utóbbi.


A gyömbérnek kimondottan nagy cserép kell, sok földdel és sok tápanyaggal.

Ha ez nem adott, akkor egy bizonyos méret elérésekor "úgy érzi", hogy ideje nyugalomba vonulnia, és ezért visszahúzódik.


A gyömbért sokkal jobb kertben tartani, akkor öszre elég sok és nagy gumót növeszt, ennek egy részét fel lehet használni a konyhában, és egy kis részt meg eltenni a következö évre és újra kiültetni.

2017. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy cserépben tartom, mivel szubtrópusi növény, nem fagytűrő. :)


Az igazi gyömbérről beszélek (Zingiber officinale), nem arról, amit a népnyelv nevezett el annak (Geum coccineum).

2017. jan. 5. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ÉN is az igazi gyömbérröl beszéltem!


Éppen azért írtam, hogy a nyári félévben a kertben kell nevelni, összel felszedni, részben felhasználni, részben meg tárolni és tavasszal, a fagyok után újra kiültetni.


Cserépben csak akkor tudod tartani, ha egész nagy (minimum 20-30 literes), különben nincs kellö helye fejlödni a gyökereknek!

2017. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ugyanarról a növényről beszélünk, csak a problémámat nem érted.


A gyömbérem gumója köszöni szépen jól van és fejlődik, ahogy azt már fentebb is írtam.

A problémám az, hogy a szára mindig elszárad. Engem pedig a szára érdekel, mert virágoztatni szeretném.


Neked virágoznak a gyömbéreid?

2017. jan. 5. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyáron a kertben van kiültetve és ott virágzik.


Amit megpróbálhatsz, hogy nyáron kiteszed az erkélyre/kertbe napra a cserepet, mert lehet, hogy benn még nyáron is kevés a fény neki.

A másik, ami elöfordulhat, hogy túl kevés a kálium vagy/és túl sok a nitrogén a talajban. Ugyanis a több kálium indukálja a virágképzödést.

Nem tudom, adsz-e valamilyen tápoldatot neki, de a legtöbb kimondottan nitrogéndús, hogy a zöld részek fejlödjenek. Érdemes lenne szaküzletben olyan tápoldatot venni, amiben a kálium magasabb arányban van és a nyári idöszakban azt is adni a növénynek.

2017. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, akkor jövőre meg fogom próbálni így is!


Igaz, abban műsorban egyrészt azt mondták, hogy ne nagyon bolygassuk, csak akkor ültessük át, ha már nagyon kinőtte a helyét, meg azt is mondták, hogy a közvetlen napfényt egyáltalán nem bírja.


Mivel ez a BBC-nek az egyik kertészeti szakműsorában hangzott el, azért úgy gondoltam, hogy hihetek nekik. De ezek szerint már a BBC sem a régi :)

2017. jan. 5. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hát a hideg, ködös magyar nyarakat nyilván jobban bírja, mint a verőfényes, kánikulai angol időjárást. :)

Nálam se volt semmi baja a szabadban, szépen fejlődött, csak ősszel megette valami állat a gumóját. (Pedig azt hittem, ennek nem lesz kártevője.)

Cserépben tartani nem jutott eszembe, erről nem tudok nyilatkozni.

2017. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!