Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hova fordulhatok a szomszéd...

Hell-ikon kérdése:

Hova fordulhatok a szomszéd elhanyagolt, inkább szemétdombnak használt kertje miatt?

Figyelt kérdés

Kb. 1500 négyzetméteres telek, rajta minimum 20 köbméter szeméttel, de ez csak az ami ilyen-olyan lemezzel le van takarva. Ebben még nincs benne a rengeteg építési törmelék, több éves, esetenként évtizedes akácdarabok, a lomtalanításkor összehordott kacatok, nyaranta derékmagasságú a gaz, rengeteg a pocok, patkány, bolha és kullancs és ha mindez még önmagában nem lenne elég mivel a háza nincs csatornázva, a pottyantós budija meg tele van hordva mindenféle lommal, így a kertben szanaszét locsolja a vödörben összegyűjtött vizeletet és fekáliát.


Mit lehet ebben a helyzetben tenni?


2017. jan. 31. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz. Első körben az önkormányzat szerintem. Talán fognak küldeni neki mindenféle felszólításokat, amiket pont le fog xarni. Szóval többet erővel, mint ésszel, úgy vélem.
2017. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha túl vagy a vele való megbeszélésen,akkor önkormányzat.Előtte illik szólni,hogy bejelented.
2017. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat a megnőtt zöld gazért szólhat,másért nem nagyon fog .
2017. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk a jegyzőhöz ment a szomszéd a mellettünk lévő elhanyagolt telek miatt. Miután a nagy gazba parlagfű is kivehető volt itt ott és hiába szólították fel a már külföldön élő tulajt...kényszerkaszálás lett a vége.

A szemétre annyit,hogy azzal szerintem csoda nem fog történni....felénk miután rendezett udvarhoz kötötték a segélyt egyből elkezdték egy csomó helyen elgöndörödni a szemetet az udvarukon.

2017. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Régebben ÁNTSZ-nek hívták, most nem tudom a nevét, ők az egészségügyi vonatkozás tekintetében illetékesek.
2017. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, nem valami biztatóak, de azért köszönöm szépen a válaszokat.
2017. jan. 31. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:

A jegyzőtől kell birtokvédelmet kérni!!

Ő kiküldi a felszólítást neki, azután az egyre emelkedő büntetéseket.

2017. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én felajánlottam a hasonló szomszédomnak, hogy ingyen megművelem a földjét, cserébe kap a termésből, ő is jól járt, én meg pláne.
2017. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es köszi szépen, talán ezen a vonalon eltudok indulni.


Kedves 8-as...

Igen, az is megoldás lenne részben, feltéve ha belemenne (de kb. ez esélytelen). De ha bele is menne, sem időm, sem kedvem, sem pénzem, nincs rá, hogy azt a rengeteg szemetet (a fóliától kezdve a bojlerig (nem is értem minek neki, amikor nincs víz a házban) + amit még a kérdés kiírásakor írtam) eltakarítsam.

2017. febr. 2. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!