Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehetséges ez, ami a...

Hogy lehetséges ez, ami a pálmáimmal történt?

Figyelt kérdés

Csak "kert" kategóriát találtam megfelelőt, de most itt szobanövényekről van szó. Van, vagyis most már csak volt két pálmafélém, nem tudom mi a neve, hosszúra nyúló egyenes száron lefelé konyuló vékony levelek.

Két külön cserépben neveltem őket már sok éve, de teljesen egyforma gondozást kaptak. teljesen egyforma cserép, egyenlő mennyiségű víz, és mindig egymás mellett voltak, de valamiért az egyik mindig satnyább volt, mint a másik. Néha úgy éreztem, mint akik versengenek egymással, de a kettő közül az egyik mindig is erősebb volt. Mostanában egyik napról a másikra a gyengébb elkezdte hullatni a leveleit, mígnem teljesen megkopaszodott, és ez idő alatt a másik nagyobb lett mint valaha, és egyre több levél hajtott ki rajta.

Olyan tudom hogy van, hogy az egyik növény elveszi a másiktól a tápanyagot, az egyik jobban fejlődik a másik rovására, de két külön cserépben???


2017. febr. 5. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ugyan nem a kérdésre válaszolok és ez nem is pálma,de nem erről a növényről van szó?

[link]

2017. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hűűha, most megfogtál, de nagyon hasonlít. Mindig pálmafélének hittem, de nem sokat értek a szobanövényekhez. :-( Csoda, hogy eddig is éltek. Most viszont, hogy már tudom a nevét, utána nézek az igényeinek, hátha a győztest még szebbé tudom varázsolni.
2017. febr. 5. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a leírás alapján bennem is kétségek támadtak, hogy ez pálma lenne. :)


Nem lehet szó túlöntözésről?

Mert ugye, ha túl sok a víz, akkor egy nagyobb növény felhasználja, egy kisebb meg nem, és ha aztán megint újra ugyanannyit öntesz a még saras földre, akkor ez fokozódik, ameddig el nem rothadnak a gyökerek.

Tápoldatot használsz? Valamennyit muszáj, de ezzel is az a helyzet, mint a vízzel. Vagyis, a kisebb növény érzékenyebb a túltápozásra, mert nem tudja felhasználni, és csak összegyülemlik a talajban, ameddig már mérgező lesz.

2017. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez elég logikusan hangzik, hogy talán nem kellett volna ennyire "igazságosan" bánnom velük. Nem kaptak tápoldatot, de most utána olvasok mi kell neki, és szerintem tavasszal megérdemel egy nagyobb cserepet is.
2017. febr. 5. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!