Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy régi rossz csónakom,...

Van egy régi rossz csónakom, milyen virággal ültessem tele?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nem vagyok egy nagy kertész:)

Tele akarom ültetni de azt szeretném, hogy tavasztól- őszig valamelyik virágozzon.

Alacsony növésűek kellenének mert ebben a túl magasak nem igazán mutatnának jól.A petúnia és a folyós muskátli(a szélére) az biztos illetve a Pistike(szőlő) virág.De több ötletem nincs légyszives aki ért hozzá adna tippet.Köszi


Levendula, estike jutott még eszembe, ja és nem igazán árnyékos helyen lenne a csónak ergo napfénytűrők kellenének.Ja és jó az ha a csónak alját csak sima földdel töltöm meg és a felső felébe lesz csak virágföld??(hatalmas a csónak rengeteg termőföld kellene bele)


Köszönöm aki segít.



#hgtfsrz
2017. febr. 22. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Pistike az árnyékos helyet szereti és nagyon vízigényes, nem véletlenül az a neve, hogy vízifukszia.

A Büdöskét ki ne hagyd, rengeteg válfaja van, mutatós, hálás.

Itt van egy ötletelési segédlet:

[link]

2017. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lobélia, imádja a napot.
2017. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magról ültethető törpe dália, az is mutatós és igénytelen. Ha egyszer rákezd, egészen a fagyokig virágzik, hátránya, hogy egész nagyra megnő (de azért nem óriásira, fajtától függően 50-80 cm).


Csak akkor csináld, ha tudod naponta öntözni a nagy melegekben. A csónakot belülről kezeld le pluszban. Az aljára csinálhatsz lyukakat, hogy nagyobb eső után ne tó legyen belőle.

Ne virágföldet vegyél, hanem sima kerti földhöz keverj 1/10 rész érett trágyát, meg ha nem kimondottan savanyú a föld, akkor talajlazításnak zsákos tőzeget.

2017. febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget, mindenkié hasznos volt számomra.
2017. febr. 27. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kövirózsa és más pozsgás növények jók lennének.És nincs is velük sok gond.Vagy más fűszernövények a levendula mellé.Az árlevelű lángvirág is jól mutatna.Meg szetem az évelő virágok jobbak lennének.
2017. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!