Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertbe kiültetett többéves...

A kertbe kiültetett többéves rozmaringot hogy védhetem meg a fagytól?

Figyelt kérdés
Szeretném kiültetni a rozmaringomat a kertbe, de féltem a téli fagyoktól.
2017. febr. 26. 04:49
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Boríts rá egy átlátszó vödröt, amin van néhány apró lyuk !
2017. febr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Az biztos módszer lenne a kipusztításához. Melegebb időszakokban nappal extrém módon felmelegszik benne a levegő, beindítva a hajtásnövekedést, éjszaka meg fél fokot sem emelne a hőmérsékleten.


Egy nagyjából biztos, és nagyon egyszerű módszer: ültesd fal mellé, legalább 2 oldalról védett helyre. (Nem fontos déli falnak lenni, az többnyire ugyan hasznos, máskor viszont káros.) A fal sugárzó hőt biztosít (még fűtetlen melléképület fala is), a szélvédett hely meg meggátolja, hogy a nagy lehűlések idején a fal, a talaj, és a kémények által termelt meleget elvigye a légmozgás. (Mielőtt valaki belekötne: igen, a nagy lehűlések idején minimális a légmozgás, de szinte soha nem 0, vagyis el tudja vinni a meleget.)

Ha csak teljesen nyílt helyed van, akkor szalmával, levelekkel, egyebekkel takard, hogy csak a teteje legyen ki belőle. Az alja lecsupaszodhat tőle, de legalább nem fog tövestől kifagyni a mostanihoz hasonló kemény teleken.

2017. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rozmaring fagytűrő. Nekem évek óta kint van, Németországban élek, és itt hónapokig nappal -10, éjjel akár -25 fok is van és nem fagy ki. Tavasszal vissza kell metszeni kicsit.
2017. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fagytűrő, de nem feltétlenül téltűrő.

A -20-at csak védett helyen szokta kibírni a legedzettebb fajtája is. (Az érzékenyebb fajták meg már -10-nél megadják magukat.)

Netes fórumokban is sokan írták már, hogy kifagyott az övék, meg pl. a szomszédomnál is kifagyott a kertben az, amiről az első példányomat szaporítottam, és nálam túlélt legalább 15 telet, a fal mellé ültetve.

2017. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A falusi praktikák szerint szalmával be kell fedni mindent, amit féltünk az elfagyástól. Nem tudom, hogy ez ténylegesen mennyit véd, de a nagy öregek esküsznek erre a módszerre.
2017. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!