Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez rügy fakadás? -az egész...

Ez rügy fakadás? -az egész rózsa töve teli van. (Kép lent)

Figyelt kérdés

Milyen magasra vághatom vissza? A cseréptől felfele számolva.

Öntözni elkezdhetem már ilyenkor? (Cserepes, minden szár ilyen vékony mint a képen.)


[link]



2017. febr. 28. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem rügy? És mi ezen a szokatlan szerinted?


Eddig nem öntözted? Hát hol tartottad, zárt helyen?


Csinálj pár egész alakos fotót, mert enélkül nem lehet érdemi választ adni.

Nemrég vetted? Kertbe mennek? Meg mit kell még róla tudni annak, aki válaszolni szeretne?

2017. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tavaly vettem, cserépben nevelt rózsák. Gondoltam ha írom , hogy "a cseréptől számolva..." , ez egyértelművé válik bocsiánat. Egész télen az erkélyen volt. Késő ősztől már nem locsoltam. Képet csatolok ha kicsit eláll az eső, eléggé szakad most és egy telefon beázást nem kockáztatnék. :)
2017. márc. 1. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát azért nem mindegy a visszavágás magasságánál, hogy egy "szobarózsa" 10 cm-es cserépben, vagy egy nagy konténeres rózsa. Meg hogy cserepesen kiültetésre frissen vett, vagy előnevelt. Szobában tartva senyved, vagy melléképületben, vagy szabadban. Stb.

A meglévő fotó nem nagyon értelmezhető.


Öntözni természetesen lehet, ha nem ázik meg. Akkor kell rá víz, amikor a földje kezd száradni. (Nem a felszín, hanem pár cm mélyen.) Ez még el fog tartani egy darabig, szerintem. Túlöntözést kerüld el.

2017. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Parkrózsákról van szó , tavaly vásárolt 2 éves tövek. 5l-es cserepekben vannak jelenleg, ott vannak ahova tavaly akkor le lettek téve. Télen is kint voltak hagyva..azért lepett meg a rügyezés mert volt -17 fok is, és azt gondoltam elfagyott. Sosem volt szobában.
2017. márc. 1. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!