Kezdőoldal » Otthon » Kert » Káposzta torzsájából lehet...

Káposzta torzsájából lehet újabb káposzta?

Figyelt kérdés

Boltban vett fejeskáposzta leveleit felhasználtam főzéshez, és ott maradt a torzsa, ami telis-teli van újabb pici levélkezdeményekkel vagy rügyekkel vagy én nem is tudom hogy hívják azt, ami épen a torzsán maradt.

Továbbá a torzsa alján szép fehér lédús gyökerek vannak, szóval úgy érzem, tovább fejlődne a növény, ha nedves földbe tenném...


Vajon lehet belőle újabb káposzta? Vagy mi lenne belőle, ha megfogná a gyökér, és tovább fejlődne?


Aki csinált már ilyet, írjon légyszi! Köszönöm!



2017. márc. 8. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
felmagosodna és lenne magod,hogy jövőre káposztát ültess
2017. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagy butaságot irt az 1 es .Káposzta csak magról szaporitható .A káposztafej torzsája ehető és fionom is .
2017. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, ültesd el, majd kiderül. Hidegtűrő, most már nem fagy el. Elvileg ugyan a káposzta kétéves növény, tehát az első évben fejleszti a levelekből álló fejet, majd a második évben virágszárat fejleszt és magokat hoz. De ez csak az épen meghagyott fejeskáposztára igaz, számomra is kérdés, hogy a levélhónaljban található rügyek kihajtva mivé fejlődnek.
2017. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha gyökér van is nagy dologra ne számíts.Növeszt pár hitvány levelet, vagy felmagzik valami kis virággal és ennyi.Rendes fej már abból nem lesz.
2017. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Valószínűleg magzani nem fog, mivel hideg hatás is kell neki asszem.
2017. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hideghatásnak elég a tárolás hidege.

Gyerekkoromban szórakoztam vele párszor, hogy elültettem, és tényleg kivirágzott mindig.

2017. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Látom senki sem tud biztosat. :) Magam is hasonlókat tippelek, amit leírtatok. Hát mindegy, megpróbálom életben tartani é meglátom.

A torzsa valóban ehető és finom, én is szeretem. De ezt nem volt szívem megenni, annyi gyökér és rügy volt rajta. :D

2017. márc. 10. 06:48
 8/10 anonim ***** válasza:

"Gyerekkoromban szórakoztam vele párszor, hogy elültettem, és tényleg kivirágzott mindig."


Ez a többszöri saját tapasztalás miért nem elég biztos neked?

De azt is tanítják általános iskolában, amit írtak is itt, hogy a káposzta kétéves növény, vagyis a második évben már a virágot hozza.


De szakirodalmat is kerestem neked:

"A fejes káposzta kétéves növény, első évben a fogyasztásra alkalmas „óriási rügy”, a fej alakul ki, s a téli tárolás során jarovizálódva a következő évben hoz magot."

[link]

2017. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:) Irtó cuki vagy, köszi!

Rég volt már az általános, az oké, hogy kétéves, de hogy most előbb van a fej, utána meg csak a tor meg potroh, azt már a jó ég tudja. :D

Meg ha előbb a fej, második év mag, akkor azt hogy csinálja, ha mondjuk az ember nem nyúlna hozzá és kinn hagyná a káposztaföldön? Ledobná magától a leveleit, hogy hajthassa a virágot, vagy csak szétnyílasztaná a leveleket, hogy közötte ki tudjanak hajtani...? Elég nehéz elképzelni. :) És igen, lusta voltam most guglizni és nem akartam bölcs maradni. :)

Ui: Torzsácska még él, és üdvözöl mindenkit!

2017. márc. 11. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Szétnyílasztja a leveleket a virágszár. A fej közepén elkezd megnyúlni a hajtáscsúcs, és a belső leveleket is viszi magával, a végén egy erősen megnyúlt tojáshoz hasonló forma jön létre, végül kibukkan a virágszár. (Elég sok levél szét is hasad ilyenkor, ha nagyon tömör a káposztafej, mert nem tudnak elmozdulni egymás között.)
2017. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!